Omü’de Kadınlar Konseri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) davetlisi olarak Samsun’a gelen Sevda Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu, OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde konser verdi. Konser öncesi koro adına konuşma yapan koro üyesi Esin Akduman, “1999 yılından bu yana sevgi ile müzik yapıyor olduğumuz için çok mutluyuz. Bizler, ‘Bütün kadınlar şarkı söylemeli’ sloganı ile yola çıktık.15 yıldır geniş […]

Omü’de Kadınlar Konseri
Haber Tarihi: 29 Nisan 2014
Haber Kategorisi: Kültür&Sanat Haberleri


Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) davetlisi olarak Samsun’a gelen

Sevda Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu, OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde konser verdi. 
Konser öncesi koro adına konuşma yapan koro üyesi Esin Akduman, “1999 yılından bu yana sevgi ile müzik yapıyor olduğumuz için çok mutluyuz. Bizler, ‘Bütün kadınlar şarkı söylemeli’ sloganı ile yola çıktık.15 yıldır geniş müzik yelpazemiz ile müziğin evrenselliğini, yaşının olmadığını, her yaşta müzik yapılabileceğini gösteriyoruz. Gerek Türkiye’de, gerekse yurt dışında köprüler kurmakta, Türkiye’mizi çeşitli bölgelerde temsil etmekteyiz. Bizleri sizlerle buluşturan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“KANSER HASTALARI ŞARKI SÖYLEYEREK REHABİLİTE OLUYORLAR”
Konuşmasında koro elemanlarının içinde meme kanseri hastalarının olduğuna da dikkat çeken Akduman, “Kanser hastası koro elemanlarımız şarkı söyleyerek rehabilite oluyorlar. Arkadaşlarımızın buradaki faaliyetleri iyileşmelerine de yardımcı oluyor” diye konuştu.
Koro şefliğini Cihan Can’ın yaptığı konserde, piyanoda Ayşe Ediz yer aldı. Koro, Türkçe ve yabancı eserlerden oluşan 20 şarkı seslendirdi.
Konsere Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Süleyman Tarman, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Konserin sonunda Prof. Tarman, Koro şefi Cihan Can’a teşekkür ederek plaket verdi.

 

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...