OMÜ’de Özel Eğitim Konferansı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü tarafından öğrencilere yönelik, “Özel Gereksinimli Çocukların Ailelerinin Tepkileri” konulu konferans düzenlendi. OMÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü dördüncü sınıf öğrencilerine Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı çerçevesinde özel gereksinimli çocuklara ve ailelere nasıl yardımcı olunacağı konusunda konferans verildi. “Özel Gereksinimli Çocukların Ailelerinin Tepkileri” adlı konferansı OMÜ Eğitim Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Öğrencilerin […]

OMÜ’de Özel Eğitim Konferansı
Haber Tarihi: 22 Ekim 2015


Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü tarafından öğrencilere yönelik, “Özel Gereksinimli Çocukların Ailelerinin Tepkileri” konulu konferans düzenlendi.

OMÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü dördüncü sınıf öğrencilerine Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı çerçevesinde özel gereksinimli çocuklara ve ailelere nasıl yardımcı olunacağı konusunda konferans verildi. “Özel Gereksinimli Çocukların Ailelerinin Tepkileri” adlı konferansı OMÜ Eğitim Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Öğrencilerin katıldığı konferansa; OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayfer Keskin, Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli İngilizce Öğretmeni Emine Taş ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Eğitim Danışmanı Nafiye Okandan konuşmacı olarak katıldı.

KESKİN: “AİLE VE EĞİTMENLER BİRLİKTE ÇALIŞMALI”

Konferansla ilgili bir açıklama yapan OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayfer Keskin, “Özel eğitim gereksinimi duyan çocukların aileleri ile okulların beraber çalışmaya ihtiyaçları var. Aileler şok evresini atlatamadıkları için suçluluk evresindeki çatışma yaşamaktalar. Bu çatışmayı önlemek adına bizler İlköğretim Bölümü’ndeki öğretmen adaylarımıza ailelerin duygularını anlamalarını, duygularını anladıktan sonra onlarla beraber iş ortaklığı teklif etmelerini ve beraber çalışmalarını istiyoruz” dedi.

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...