OMÜ’lü öğrenciler: İshak Taşçı ağabeyimiz

Samsun’da, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yı ziyaret etti.

OMÜ’lü öğrenciler: İshak Taşçı ağabeyimiz
Haber Tarihi: 12 Ocak 2017


OMÜ’de geçtiğimiz günlerde yapılan konsey başkanlığı seçimlerini kazanarak öğrencileri temsil etme şansını kazanan Muhsin Oğul ve konseyin yönetim kurulu üyeleri, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yı ziyaret etti.

‘KENDİ ÇOÇUKLARIMIZ GİBİ…’
OMÜ’nün, Atakum’da olması nedeniyle diğer belediye ve kurumlara nazaran daha sıkı bir ilişki içerisinde olduklarını söyleyen Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden birisi olan OMÜ, şehrimizin önemli markalarından birisidir. Bu önemli eğitim markasının ilçemizde olması bizim açımızdan önemli bir gerçektir. Öğrencilerin tamamına yakınının ilçemizde okuması, ilçemizde ikamet etmesi bizi diğer belediye veya kurumlara göre daha yakın bir ilişki içerisinde tutuyor. OMÜ’lü öğrencilerle güçlü bir bağımız var. Biz her birini kendi çocuklarımız gibi görüyoruz. Zira her biri bize, ailelerinin emanetidir” dedi.

MİLLİ MÜCADELE RUHU
Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini, bu dönemde gençlere büyük işler düştüğünü belirten Taşçı, “Gençlerimizin duyarsız olduğu gibi yanlış bir kanı vardı. 15 Temmuz sürecinde gördük ki, gençlerimiz tıpkı dedeleri gibi milli mücadele ruhuna sahipler. O gece ve devamında milli iradeye sahip çıkmak için sokaklara dökülenlerin büyük bir kısmı gençlerden oluşuyordu. Ben gençliğe ve gençliğin yüreğindeki vatan aşkına, millet sevdasına inanıyor ve güveniyorum” diye konuştu.

İshak Taşçı’nın OMÜ’lü öğrencilere olan yakınlığı ve desteğinden dolayı memnun olduklarını söyleyen OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Muhsin Oğul ise, “Başkan Taşçı bizler için her zaman iyi bir ağabey oldu. Öğrenci arkadaşlarımızın her zaman yanında ve destekçisi. Bu anlamda kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...