Özgecan’da duygu yüklü anlar!..

Samsun’un Atakum İlçesi’ndeki Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nde duygu dolu anlar yaşandı.

Özgecan’da duygu yüklü anlar!..
Haber Tarihi: 24 Kasım 2016


Samsun’da, Hürriyetimiz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin öğretmen ve öğrencileri, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

FATMA TAŞÇI’YA ÖZEL MEKTUP!..
Ziyaret edenlerin arasında Yaren Demircan adlı bir minik öğrenci, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nin gönüllü yöneticisi öğretmen Fatma Taşçı’ya yazdığı mektup duydu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Öğretmenler gününde minik öğrencinin Fatma Taşçı’ya yazdığı mektup ortamdaki herkesi ağlattı.

merve_sezgin2

SPOR SALONU ARARKEN BULMUŞ
Mektubuna Atakum’da spor salonu ararken karşısına çıkan Özgecen Kadın Koordinasyon Merkezi’nden bahsederek başlayan Yaren Demircan, içeride yaşadıkların şu sözcüklerle dile getirdi:

“İçeri girdiğimde ilk Özgecan ablamın fotoğrafını gördüm. O an tüylerim diken diken oldu. Oradaki ablalar nasıl yardımcı olabilirim dedi. Biz de burada spor salonu olduğunu ve onun için geldiğimizi söyledik. Abla gelin gezelim dedi. Orada aslında o kadar güzel şeyler yapıyorlar ki çok etkilendim. Engelli arkadaşlarımızla ve çocuklarla yapılan çalışmaları duydun ve eve gidince araştırdım. Gerçekten çok güze ve anlamlı geldi bana her şey.”

ÖĞRETMEN KİMLİĞİNİZE RASTLADIM!..
Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’yle ilgili araştırmalar yaparken gönüllü yönetici Fatma Taşçı’nın faaliyetlerini gören Demircan, sözcüklerine şöyle devam etti:

“Bu araştırmalarda siz karşıma çıktınız. Sizinle araştırmalarıma devam ettim. Sizin şehit aileleriyle, göçmen insanlarla, çocuklarla, engellilerle, şiddet gören bayanlarla ilgilenmeniz beni çok etkiledi. Tüm bunları yapma gücünüzü nereden bulduğunuzu düşünürken karşıma öğretmen kimliğiniz çıktı. Zaten ancak bir öğretmenin gücü topluma bu kadar fayda sağlayabilirdi. Yaptığınız çalışmaların benim gibi bir çok insanı mutlu ettiğine eminim. Her şey için çok teşekkür ederim. Öğretmenler gününüzü kutlarım.”

merve_sezgin1

EN GÜZEL ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ
Mektubun okunmasından sonra duygularını gizleyemeyen Fatma Taşçı, “Benim için en güzel Öğretmenler Günü hediyesi oldu. İçten ve duygusal anlatım beni çok etkiledi. Yaren’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...