Özköylü: ‘Transferde aceleci davranmak istemiyoruz!’

Samsunspor’un teknik direktörü Osman Özköylü, “İyi futbol oynamaya çalışacağız, iyi mücadele edeceğiz ama bunun yanı sıra bize puan ya da puanlar da şart.” dedi.

Özköylü: ‘Transferde aceleci davranmak istemiyoruz!’
Haber Tarihi: 15 Aralık 2016


Özköylü, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, 19 Aralık Pazartesi günü deplasmanda karşılaşacakları Giresunspor maçını değerlendirdi.

Takımın son haftalarda galibiyet alamamasına rağmen iyi futbol oynamasının kendilerini umutlandırdığını dile getiren Özköylü, puan olarak bir şey katmasa da iyi futbol oynamakla öz güven anlamında çok şey kazandıklarına inandığını söyledi.

Bu hafta karşılaşacakları Giresunspor’un iyi bir takım olduğuna dikkati çeken Özköylü, şunları kaydetti:

“Kolay bir maç olmayacak. İki takım açısından en büyük sıkıntı ise sahanın ağır oluşu. Bu tip havalarda Karadeniz’deki tüm sahalar ağır oluyor. Bu da maalesef futbol anlamında birtakım olumsuzluklar çıkarıyor. İyi futbol oynamaya çalışacağız, iyi mücadele edeceğiz ama bunun yanı sıra bize puan ya da puanlar da şart. Bunu da başarabileceğimize inanıyorum.”

TRANSFERDE ACELECİ DAVRANMAYACAĞIZ

Devre arasında yapmayı planladıkları transferlere değinen Özköylü, kendilerine çok sayıda oyuncunun teklif edildiğini belirtti. Bunlar arasında tanıdıkları oyuncular da bulunduğuna işaret eden Özköylü, şu ifadeleri kullandı:

“Boşa çıkacak birçok oyuncu olacak. Onun için aceleci davranmak istemiyoruz. Özellikle genç ve başarıya aç oyuncuları almaya çalışacağız. Samsunspor’un gelecek planlaması açısından bu önemli. Kaliteli, saha içinde iş bitiren, yaşı 30’dan büyük futbolcu olursa da değerlendiririz ama önceliğimiz genç oyuncular olacak. Bütün transfer politikamızı buna göre şekillendiriyoruz. Artık doymuş değil, hedefi, bir yere ulaşma arzusu olan oyuncuları tercih etmek istiyoruz. Genç, atletik, çok koşan, mücadele eden ve kazanma arzusu üst düzeyde oyuncuları tercih edeceğiz. İnşallah bu tür oyuncuları takımıza kazandıracağız.”

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...