PKK’dan Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna silahlı saldırı!..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Karadeniz gezisinde silahlı saldırıya uğradı. İçişleri Bakanı Efkan Ala saldırıyı PKK’nın düzenlediğini açıkladı.

PKK’dan Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna silahlı saldırı!..
Haber Tarihi: 25 Ağustos 2016


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin´in Şavşat İlçesi’nden Ardanuç’a giderken içinde bulunduğu araç konvoyuna ateş açıldı. Korumaların karşılık verdiği olayda çatışma çıktı. Kılıçdaroğlu, Ardanuç´a dönerken, ikinci kez saldırıya uğradı. Bunun üzerine karayolları binasına götürüldü.

KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMA

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, telefonla bir televizyonun yayınına bağlanarak, “Benim açımdan sorun yok. Güvenlik güçleri çatışma bölgesinden beni çıkardılar. Karayolları binasındayım. Güvenlik güçleri açısından da olumsuz bir şey olmaz endişemiz bu” dedi.

1 ŞEHİT VAR…

Daha sonra A Haber’e canlı olarak bağlanan Kılıçdaroğlu saldırıda bir şehit olduğunu açıkladı. İçişleri Bakanı Efkan Ala ise Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Ala’nın açıklaması şöyle: “1’i ağır 3 askerimiz yaralı. Toplam 3 yaralımız var. Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştüm. kendisinin durumu iyi. Büyük bir üzüntümüz olduğunu dile getirdim. Kendisini daha güvenli araçlarla istediği yere götüreceğiz.

EYLEMİ GERÇEKLEŞTİREN ÖRGÜT KESİN PKK

PKK Karadeniz’e açılmak amacıyla faaliyede bulunuyorlar. Jandarmamız bölgede çok büyük bir operasyon yürütülüyor. Bu işi gerçekleştiren alçaklar da bölgede yakalanacaktır. Eylemi gerçekleştiren kesin olan PKK.”

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...