Samsun AK Parti’nin gurur pozu!

TBMM’de Anayasa değişikliği teklifinin maddelerinin görüşmelerine geçilmesi oylamasının ardından Samsun AK Parti Milletvekilleri tam kadro Başbakan Yıldırım’la poz verdi.

Samsun AK Parti’nin gurur pozu!
Haber Tarihi: 10 Ocak 2017


TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişikliği teklifinin maddelerinin görüşmelerine geçilmesi, 338 oy ile kabul edildi. Oylama sonrası Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte Bakan Çağatay Kılıç ve Samsun AK Parti Milletvekilleri tam kadro bu pozu verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı ve Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı anayasa değişikliği teklifinin maddelerinin görüşmelerine geçilmesinin 338 oy ile kabul edilmesinin ardından Başbakan Binali Yıldırım’la fotoğraf çektirerek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Teklifin maddelerine geçilmesi 338 oyla kabul edilirken, 134 milletvekili ret oyu verdi. Oylamada 2 oy çekimser, 5 oy boş kullanıldı, 1 oy da geçersiz sayıldı.

338 OYLA KABUL EDİLDİ
Teklifin maddelerine geçilmesinin 338 oyla kabulünü, AK Partili milletvekilleri alkışlarla karşıladı.

GİZLİ OYLAMA ESASINA UYGUN GERÇEKLEŞTİRİLDİ
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, anayasa değişiklik teklifinin maddelerine geçilmesine ilişkin gizli oylamanın esasına uygun olarak gerçekleştirildiğini söyledi. Teklifin maddelerine geçilmesine ilişkin oylamanın ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, çoğunluk partisine sahip milletvekillerinin neredeyse tamamının oy kabinlerine girmeden, dışarıdan ve göstererek oy kullandıkları savundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise Meclis İçtüzüğü’ne göre, milletvekillerinin usulüne uygun şekilde oylamayı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Kameraman olmaya çok hevesli arkadaşlar canlı yayın alışkanlığını sürdürüyorlar. Gizliliği ihlal eden varsa burada çekim yapan milletvekilleridir.” diye konuştu.

TBMM Başkanvekili Aydın da gizli oylamanın, esasına uygun olarak gerçekleştirildiğini ifade etti. Oylama sonrası teklifin birinci maddesi okundu. Verilen aranın ardından hükümet ve komisyonun yerine oturmaması üzerine Aydın, bugün saat 15.00’te yeniden toplanmak üzere birleşimi kapattı. Öte yandan, Başbakan Binali Yıldırım, Genel Kuruldan ayrılmadan önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile tokalaştı.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...