REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin İnşaatı Bitmek Üzere

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin İnşaatı Bitmek Üzere
1.713
08 Ekim 2013 - 21:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Yurt, Tekkeköy ilçesine inşa edilen Fuar ve Kongre Merkezi (FKM) inşaatının yüzde 99’unun tamamlandığını belirtti. Yurt, “FKM’de, geçici kabul aşamasına gelinmiştir. Halihazırda çevre düzenleme işlemleri devam etmektedir.” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı birinci ortak komisyon toplantısı AK Parti Meclis Üyesi Turan Çakır’ın meclis başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ilk olarak Tekkeköy ilçesinde yapımı tamamlanmak üzere olan Fuar ve Kongre Merkezi’nin (FKM) profesyonel bir işletmeci tarafından işletilmesi yönünde ihale düzenlemek için Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’na (STSO) yetki verilmesini öngören teklif görüşüldü.

Teklif hakkında konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt, “Samsun Fuar ve Kongre Merkezi projesi Samsunumuzun ticari ve sosyoekonomik kalkınmasının yanında, uluslar arası düzeyde fuar, kongre ve sergi organizasyonlarının da düzenlenebileceği dev bir tesis olarak projelendirilmiştir. Tekkeköy sınırları içerisinde 7 bin 500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonunun hemen yakınında bulunan tesisin geçici kabul işlemleri yapılmış olup, kabul eksikliklerinin tamamlanması aşamasına gelmiştir. Büyükşehir Belediyemiz adına tahsisi alınan 127 bin metrekarelik alanda inşa edilmiştir. Toplam inşaat alanı 15 bin 516 metrekare olup içerisinde iki büyük sergi salonu, restoran ile basın odası gibi mekanlar bulunmaktadır. Bu projenin gerçekleştirilmesi için Büyükşehir Belediyemiz, İl Özel İdaresi, STSO, Samsun Ticaret Borsası ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi arasında protokol imzalanmıştır. Proje bedeli 20 milyon lira olup bu bedelin yüzde 30’u Büyükşehir Belediyemizce, yüzde 30’u İl Özel İdaresi’nce, yüzde 30’u STSO tarafından, yüzde 5’i Ticaret Borsası’nca ve yüzde 5’i Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nce karşılanmıştır. Fuar Sergi ve Kongre Merkezi 12 Ağustos 2011 tarihinde ihale edilmiş olup, yüklenici 18 Ekim 2011 tarihinde işe başlamıştır. Bugünkü tarih itibariyle de inşaatın yüzde 99’u tamamlanmış geçici kabul aşamasına gelinmiştir. Halihazırda çevre düzenleme işlemleri devam etmektedir.” dedi.

Daha sonra konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara ise belediyenin şirket kurma yetkisi olmadığını belirterek, “FKM’nin daha verimli olması için profesyonel bir işletmeci tarafından işletilmesi yönünde karar aldık. Bunun hayata geçirilmesi konusunda STSO’ya ihale düzenleme yetkisi vereceğiz. Biz şirket kuramıyoruz. Teklifle bizim adımıza STSO’ya ihale yapma yetkisi veriyoruz.” diye konuştu. Konuşmaların ardından oylamaya sunulan teklif komisyon toplantısında kabul edildi.

Cihan

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.