REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun ‘Lojistik Köy’e Kavuşuyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun ‘Lojistik Köy’e Kavuşuyor
2.251
13 Mart 2014 - 16:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Lojistik Köy Projesi tanıtım toplantısı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımı ile 14 Mart 2014 Cuma günü saat 10.00’da Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy yaptığı açıklamada, “İlimiz; deniz, hava, demiryolu ve karayolu gibi alternatifli ve gelişmiş ulaşım altyapısı, limanları, serbest bölgesi, 5 adet organize sanayi bölgesi ile gelişmiş sanayi altyapısı ve geçmişten beri gelen ticaret geleneği ile bölgenin dünyaya açılan kapısıdır. Samsun’un hedefi yapılan TR-83 Lojistik Master Planı doğrultusunda stratejik adımlarını belirleyerek; öncelikle Karadeniz çanağındaki ülkelerin lojistik merkezi olma yolunda ilerleyen, kuzey-güney hattındaki alt yapıları tamamlayarak Samsun-Mersin hattıyla kuzeyi Orta Doğu‘ya bağlayan stratejik bir merkez olmaktır. Bu hedef doğrultusunda Samsun Lojistik Sektör Platformu kurularak, sektörün etkinliğinin artması ve Samsun’un bir lojistik merkez haline gelmesi için yol haritası oluşturulmasına dönük çalışmalar hızla ilerlemektedir.
Bu doğrultuda 2011 yılı itibariyle valiliğimiz koordinasyonunda ilimiz kurumlarınca başlatılan ‘Samsun Lojistik Köy Projesi’nin tanıtım toplantısı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın katılımı ile Kent Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da gerçekleştirilecektir” dedi.

8 TESİSİN TEMEL ATMA TÖRENİ VE AÇILIŞ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Lojistik Köy Projesi Tanıtım Toplantısı ile 1’i baraj, 2’si sulama tesisi, 5’i taşkın koruma tesisi olmak üzere toplam 8 adet tesisin temel atma törenini gerçekleştirmek için 14 Mart 2014 Cuma günü Samsun’a gelecek.
Samsun Lojistik Köy Projesi Tanıtım Toplantısı ve bir dizi temel atma törenine katılmak üzere Samsun’a gelecek olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, beraberinde Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ile birlikte ilk olarak cuma günü saat 10.00’da Kent Kültür Merkezi’nde yapılacak Samsun Lojistik Köy Projesi Tanıtım Toplantısı’na katılacak.
Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Lojistik Köy Tanıtım Toplantısı sonrasında 19 Mayıs ilçesinde saat 15.00’te düzenlenecek olan 19 Mayıs Barajı temel atma töreni katılacak.
Akif Çağatay Kılıç 19 Mayıs Barajı temel atma töreni sonrasında; Ladik ilçesi Fındıcak Göleti inşaatı, Ladik Göleti sulaması, Vezirköprü ilçesi Tahtaköprü köyü Cennetalan Deresi rüsubat zararlarından korunması inşaatı, 19 Mayıs Kuşkayası köyü Kaldırım Mahallesi ve arazilerinin Kaluk Deresi taşkın ve rüsubat zararlarından korunması inşaatı ile Alaçam ilçesi Gökçeboğaz köyü ve arazilerinin Gökçeboğaz Deresi taşkınlarından korunması inşaatlarının toplu temel atma törenini gerçekleştirecek.
Bakan Kılıç, 19 Mayıs Barajı ve toplu temel atma töreninin ardından saat 17.00’de, Atakum PTT Merkez ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açılışını gerçekleştirecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.