REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun Metrobüs Hattı Çalışmaları Başlıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun Metrobüs Hattı Çalışmaları Başlıyor
2.900
03 Aralık 2013 - 14:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın bir süre önce müjdesini verdiği hafif raylı sistem gar durağı ile Tekkeköy arasına yapılacak Metrobüs Hattı Projesi çalışmaları başladı. Ekiplerin sessiz sedasız çalışmalarına başladığını duyuran Başkan Yılmaz, yeni yaşam alanlarından biri olan ilçeyi metrobüs ve troleybüs türü toplu taşıma sistemiyle şehirle bütünleştireceklerini söyledi.

Toplu taşımada modern toplumlarının vazgeçilmez ulaşım konforlarından metrobüs, Samsun’a da kazandırılıyor. Şehir merkezi ile kentin batısına hafif raylı sistemi kazandıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, kentin doğusundaki Tekkeköy ilçesine de metrobüs hattı kuruyor. Fizibilite çalışmaları ve altyapı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından Gar – Tekkeköy Arası Metrobüs Hattı Projesi, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden onay alınmıştı. 2014 yılı sonuna kadar tamamlanarak hizmete girmesi beklenen raylı sisteme dönüşümlü metrobüs hattı projesi, yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olacak.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gar-Tekkeköy Metrobüs Hattı Projesi çalışmalarının başladığını açıkladı. Şehrin şuan bunun farkında olmadığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Kentimizin yaşamı, yeni bir düzene, şekle ve formata kavuşuyor. Sürekli bir takım değişim ve dönüşüm modellerimiz tek tek hayata geçiyor. Örneğin Samsun’un doğusunda sanayi bölgelerini içinde, varlığı da çok önemli olmayan, 10 bin nüfuslu, yarı köy yarı belde gibi bir yerleşim, şimdi içinde 35 bin kişilik stadyumu, 7 bin 500 kişilik kapalı spor salonu, fuar ve kongre merkezlerini bünyesinde bulunduran yeni bir ilçeye dönüşüyor. Orada yeni bir yaşam başlıyor. Bu yeni yaşamı şehirle bütünleştirmek için toplu ulaşımı raylı sistem veya önceki versiyonu olan metrobüs veya troleybüs türü ulaşımla bağlamaya dönük olan çalışmayı başlattık. Şehir farkında bile değil. Ekipler şuan çalışıyor. İnsanlık var olduğu sürece halkımızın daha iyisini isteyecek. Biz yöneticiler de bu talebi en iyi şekilde yönetmek zorundayız. İnsanların talebinin yavaşladığı anlarda bile insanlara umut verip insanların her gün atladıkları çıtayı biraz daha yukarıya kaldırarak onlara yeni bir vizyon koyan bir duruş sergilemekteyiz.” şeklinde konuştu.

ŞEHİRDE YAŞAM KONFORU ARTACAK

17 ilçesi ve 1 milyon 250 bin nüfusu ile Samsun’da değişim ve dönüşümün süreceğini söyleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Şehirde insanların yaşam şekliyle ilgili algıları değişmektedir. Ulaşımda toplu taşıma sisteminin en moderni olan raylı sistemli bir şehir olduk. Raylı sistemi şehrin içinden çekip dışarıya çıkarsak ve artık raylı sistem yok desek şehirde yaşayan insanların alıştıkları bu konfordan taviz vermeleriyle ilgili sürecin nasıl zihinlerde büyük bir alt üst yaratacağını herkes tahmin edebilir. İşte budur hadise. Bu ve buna benzer bizim yaşam içinde kanıksadığımız bir sürü konforlar var. Bu yaşamsal konforlar, zaman içinde giderek artacak.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.