Samsun Milletvekili Adayı PKK Üyeliğinden Tutuklandı!

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve HDP Samsun Milletvekili Adayı Alp Altınörs,sevk edildiği Tokat Adliyesi’nde terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı.

Samsun Milletvekili Adayı PKK Üyeliğinden Tutuklandı!
Haber Tarihi: 16 Eylül 2016


Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekipleri tarafından yaklaşık 6 gün önce Tokat merkezli 15 il de eş zamanlı terör örgütü PKK ve sözde gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında Ankara’da evinde gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs, Tokat’a getirildi. Altınörs’le birlikte gözaltına alınan 16 kişiden 6’sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Gece saatlerinde ise Altınörs’le birlikte gözaltında bulunan 8 kişi de Tokat Adliyesi’ne getirildi. Polis aracından indirilen Altınörs, “Benim şahsımda partimiz HDP’ye yönelik komplodur, boşa çıkartacağız” dedi.

Tokat’ta “terör örgütüne üye olmak” suçundan gözaltına alınan Z.U’nun ifadesinden sonra HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs’ün PKK’nın dağ kadrosuna eleman devşirmekle görevli olduğu iddiası ile gözaltına alınmıştı.

ccz2szww4aiay6m

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...