Samsun olimpiyatlara hazırlanıyor!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağtay Kılıç, “Önümüzdeki yıllar içerisinde Samsun hem dünyada hem de Türkiye’de farklı şekillerde anılacak” dedi.

Samsun olimpiyatlara hazırlanıyor!
Haber Tarihi: 30 Aralık 2016


OLİMPİYAT HAZIRLIKLARI TAM GAZ!
Samsun protokolü ile birlikte yapımı devam eden spor tesislerini gezen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Samsun’da İşitme Engelliler Olimpiyatı öncesi hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Bakan Kılıç, “Temmuz ayında yapılacak olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyatı için tesislerimiz ile alakalı olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Şuan bowling müsabakalarının yapılacağı tesisteyiz. Aynı zamanda okçuluk ve buz pateni ile ilgili olan tesislerimizin yapımı da devam ediyor. Ümit ediyoruz ki önümüzdeki bahar döneminde bunların hepsi bitecek ve sonrasında denemeleri olacak. Türkiye için önemli bir organizasyon. Uluslar arası Olimpiyat Komitesinin (IOC) olimpiyat olarak kabul ettiği 3 organizasyondan birisi. Olimpik, Paralimpik ve İşitme Engelliler Olimpiyatı. Aynı zamanda Samsun’umuzun sportif anlamdaki tesis altyapısına eklenecek olan bu tesisler ki, Bafra’da devam eden atıcılık tesisimiz de var. Bunlar tabi Samsun’umuza farklı branşlardaki vatandaşlarımızın da bu branşları burada icra edebilmelerine imkan sağlayacak” dedi.

cayatay_tesis1

SAMSUN İÇİN YOĞUN ÇALIŞMA!..
Samsun’da birçok şeyi yaparken, hem ulusal hem uluslar arası müsabakalarda Samsun’un temsili ile ilgili olarak da yoğun bir çalışma sarf ettiklerini dile getiren Bakan Kılıç, “Gençlerimizin, çocuklarımızın erken yaşta sporla tanışıp kendilerini geliştirebilmeleri için işte bu imkanları onlara sunuyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllar içerisinde Samsun hem dünyada hem de Türkiye genelinde sporcu anlamında da farklı şekillerde anılacak. Tabi şunu söylememiz gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminden, 2002’den itibaren Türkiye’deki bu değişim ve gelişim hamlesinde, reformlarda tabi ki spor ve sportif alt yapı çalışmaları da yerini almıştır. Şu an gördüğünüz tesisler bunların en büyük göstergelerinden birisidir” diye konuştu.

cayatay_tesis2

ŞEHİR ADINA BÜYÜK ŞANS
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile birlikte şehrimizde ve ilçemizde hem devam eden hem de yapımı tamamlanan spor alanlarını gezdik. Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini bir Samsunlunun sürdürüyor olması, şehrimiz adına büyük ve önemli bir şans. Bu şans, şehrimizin bir çok noktasında yükselen spor ve gençlik yapılarıyla karşımızda duruyor. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a bu önemli yatırımlardan dolayı başta gençlerimiz olmak üzere tüm şehrimiz adına teşekkür ederiz” dedi.

Bakan Kılıç’ın tesis turuna Samsun Valisi İbrahim Şahin’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ve protokol üyeleri katıldı.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...