Samsun OMÜ’de ziraat uygulaması… Başkan Taşçı, fındık tarlasında!..

Atakum Belediye Başkanı ishak Taşçı, OMÜ Ziraat öğrencileriyle birlikte fındık topladı, üreticiye bol kazançlar diledi.

Samsun OMÜ’de ziraat uygulaması… Başkan Taşçı, fındık tarlasında!..
Haber Tarihi: 25 Ağustos 2016


Samsun’un Atakum İlçesi’nde kurulu bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Yunus Demir ve öğrenciler, arazi uygulaması ve staj çalışmasını Belediye Başkanı İshak Taşçı ile birlikte yaptı.

ARAŞTIRMA İSTASYONU’NDA UYGULAMA

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü son sınıf öğrencileri, arazi uygulaması ve staj çalışması kapsamında uygulamalı olarak fındık hasadı yaptı. Arazi uygulaması, Atakum Kaya Güney Mahallesi’ndeki Ali Nihat Gökyiğit Araştırma İstasyonu’ndaki 5 dönümlük fındık bahçesinde fındık toplanmasıyla başladı. Fındık hasadına 30’a yakın öğrencinin yanısıra OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Alican Usta, 19 Mayıs Belediyesi Başkan vekili Ömer Atik de katıldı.

ishak_ziraat

OMÜ, HALKIN İÇERİSİNDE

Üniversite ve binaların içerisinde değil halkın içinde olacaklarını söyleyen Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, “Amacımız, Ziraat Fakültesi öğrencilerinin sadece dersanelerde ve sınıflarda değil, arazide hangi şartlarda yetiştiklerini, yerel yönetimlerle ve halkımızla paylaşmak hem de inşallah bundan sonra Ziraat Fakültesi’nin milletin önüne çıkacak bir vizyona, bir misyona bir geleceğe sahip olması için neler yapacağımızı tartışmak ve yerinde görmek için buradayız. Ümit ediyorum ki bundan sonra hem fakültemiz yetiştireceği öğrencilerle toplumun önüne çıkıp hizmet vereceği hizmet anlayışıyla yeni bir vizyon oluşturacaktır. Bizler de bu görevde bulunduğumuz sürece inşallah öğrencilerimizle birlikte bu milletin önüne nasıl çıkabileceğini, nasıl yetiştirildiğini nasıl bir fakülte olabileceğinin gayret ve çabası içerisinde olacağız. Biz, üniversitenin ve binaların içerisinde değil halkın içerisinde olacağız. Öyle bir idare anlayışı sergileyeceğiz” dedi.

TAŞÇI: İŞBİRLİĞİ ŞART

Üniversiteyle işbirliğini ciddi anlamda öngördüklerini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Şehrin yerel yöneticileri olarak, özellikle üniversite camiamızla ciddi anlamda iş birliği ön görüyoruz. Bu bağlamda üniversite yönetimimizle Samsun ilinin gelişmesi noktasında üniversitemizin katkı verecek ciddi anlamda yönleri olması bakımından üniversitemiz ilimizin en öncü kuruluşudur. Emeği geçen bütün hocalarımıza, buradaki öğrenci kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Taşçı, fındık fiyatlarıyla ilgili olarak da, “Fındık Karadeniz’in altını, en önemli geçim kaynağı. Tüm üreticilerimiz için yüksek fiyat ve bol kazanç diliyorum” dedi. –

SamsunHaber.tc

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...