Samsun Şehidine Ağlıyor!

Operasyonda şehit olan polis memuru Ersan Gürpınar’ın cenazesi memleketi Samsun’a getirildi

Samsun Şehidine Ağlıyor!
Haber Tarihi: 12 Mayıs 2016


Şırnak’ta terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Ersan Gürpınar’ın (23) cenazesi memleketi Samsun’a getirildi.

20160511_2_16664089_9939823_640x468

Şırnak’taki törenin ardından askeri kargo uçağıyla Samsun Çarşamba Havalimanı’na getirilen şehidin naaşını burada ailesi ve yakınları, Vali İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve diğer ilgililer karşıladı. Şehidin cenazesinin ambulansa taşınması sırasında güçlükle ayakta duran anne Fadime ve baba Yılmaz Gürpınar’ı Vali Şahin teselli etti.

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Ersan Gürpınar'ın (23) cenazesi memleketi Samsun'a getirildi.  ( Ercan Dilaver - Anadolu Ajansı )

Şırnak’ta terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Ersan Gürpınar’ın (23) cenazesi memleketi Samsun’a getirildi. ( Ercan Dilaver – Anadolu Ajansı )

Anne Gürpınar oğlunun tabutuna sarılarak ‘kahrolsun PKK lanet olsun’ diyerek gözyaşı döktü. Şehidin iki ay önce nişanlandığı Pınar Arslan’ın ise özel harekat polislerinin desteği ile ayakta durabildiği gözlendi. Ambulansla Kışla Mahallesi’ndeki baba ocağına götürülen şehidin cenazesi, burada bir süre bekletildikten sonra yarın toprağa verileceği Kavak ilçesine gönderildi. Gaziantep’ten 15 gün önce geçici görevle Şırnak’a giden şehidin iki ay önce nişanlandığı ve düğün hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...