REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun TSO’dan üyelerine organ bağışı için SMS’li çağrı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun TSO’dan üyelerine organ bağışı için SMS’li çağrı
1.403
05 Kasım 2013 - 19:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, ‘Organ Bağışı Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde tüm üyelerine, SMS göndererek organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Samsun İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Uğur Akbal, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Özgüç Baran ve Organ ve Doku Nakli İl Koordinatörü Dr. Mehmet Kazak, her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan, “Organ Bağışı Haftası” etkinlikleri çerçevesinde TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Samsun İl Sağlık İl Müdür Vekili Dr. Uğur Akbal, tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıkların, tüm dünyanın olduğu gibi, Türkiye’nin de en önemli sağlık sorunlarının başında yer aldığını söyledi. Organ Bağışı/Organ Nakli konularında yapılacak her türlü faaliyetlerde Samsun Ticaret Odası’nın desteğini beklediklerini belirten Akbal, “Türkiye’de, organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle kalp ve karaciğer nakli bekleyen hastalar, uygun organ bulunamaması nedeniyle hayatlarını kısa süre içinde kaybetmektedirler” dedi.

Organ ve Doku Nakli İl Koordinatörü Dr. Mehmet Kazak ise Türkiye’de, yaklaşık 40 bin kronik böbrek yetmezliği hastası, haftanın 3 günü diyaliz cihazına bağlı olarak ‘böbrek nakli olabilmek umuduyla’ yaşamını sürdürmeye çalışmakta, ancak, bu hastaların yılda sadece yüzde 8-9’u böbrek nakli olanağına kavuşabilmektedir. Herkesin, kendisinin veya bir yakınının bir gün organa ihtiyacı olabileceği ihtimalini göz ardı etmeden ‘organ bağışı’ konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu da Türkiye için büyük önem arz eden organ nakli konusunun çözümünde toplumsal bilinçle hareket edilmesinde sivil toplum kuruluşlarının desteğinin öneminin farkında olduklarını belirtti. Murzioğlu, “Oda olarak böylesi önem arz eden konuya duyarsız kalmamız mümkün değil. Toplumsal bilinç oluşturabilmek için Organ Bağışı/Organ Nakli konularında yapılacak her türlü faaliyette Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezine gerekli her türlü desteği seve seve veririz” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Bu arada Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, organ bağışına ilk desteğini üyelerine SMS göndererek verdi. Samsun TSO, “Organ Bağışı Haftası” nedeniyle tüm üyelerine, “Kalbinize bir sorun, hayat vermek ister mi? Organ Bağışı Yaşama Bağıştır. Umudunu Kaybedenlere Umut Ol” yazılı bir SMS göndererek, organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.