Samsun Valisi, genç iş adamlarını uyardı!..

Genç iş adamlarıyla bir araya gelen Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Sakın ola bir birinizle karşı karşıya gelmeyin. Omuz omuza verin, yan yana durun, birbirinize destek olun ve olmalısınız.” dedi.

Samsun Valisi, genç iş adamlarını uyardı!..
Haber Tarihi: 30 Eylül 2016


Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Genç İşadamları Derneği(SAMGİAD) 5. Dönem Yönetim Kurulu tarafından Sheraton Otel’de verilen ilk iş yemeği programına katıldı.

SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, açılış konuşmasında, “SAMGİAD’ın 5. Dönem ilk iş yemeğine katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. 5 Haziran’da genel kurul ile göreve geldiğim SAMGİAD başkanlığında çok hızlı bir şekilde komisyonlarımızı kurarak sahaya inmiş, devletinin, milletinin birliği, beraberliği ve bütünlüğü için gerekli çalışmalara ivedilikle başlamış bulunuyoruz. 3 yıl 5 ay sürecek bir göreve arkadaşlarımla birlikte hep birlikte talip olduk. Bu görev süresi içerisinde gerçekleştirmek istediğimiz hedeflerimiz var. Ortak müteşebbislik hareketi noktasında bundan sonra Samsun Genç İş Adamları Derneği başta olmak üzere bir birinden değerli projelerde 3-4 arkadaşımızla bir araya gelerek başta üretim tesisleri olmak üzere Samsun’da gerçekleştirmek istediğimiz birçok projeyi ileriki günlerde ilimize kazandıracağız” dedi.

YILMAZ: ‘NE OLUR VERİMLİ OLUN?’

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise konuşmasında şunları söyledi: “Yaptığınız işe yürekten inanıyorum. Ama beraberinde bir şeye daha inanıyorum. Verimliliğe inanıyorum. Ne olur verimli olun. Verimli olun derken. Ne iş yaparsanız yapın kurban olayım iyi iş yapın, kaliteli iş yapın. Hayata yeni başlıyorsunuz. İyi iş yapmak hedefiniz olsun. Bizim zengin ve güçlü bir ülke olmamız lazım. Ekonomimizi büyütmemiz lazım. Bunun için biraz daha fazla çalışmamız ve verimli olmamız lazım. Bu coğrafyada güçlü olan durabilir, güçlü olmayanın işi zor. Daha fazla üretmek, daha fazla çalışmak, daha fazla düşüp dizinizin kanamasından korkmamak, dizimiz kanadıkça daha fazla koşma yönünde bir irade ve inisiyatif ortaya koymamız gerekiyor.”

VALİ ŞAHİN: “OMUZ OMUZA VERİN”

Genç işdamlarına nasihatlerde bulunan Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Sizlerle bu akşam birlikte olmanın keyfini yaşıyorum. Arkadaşlar eğer hızlı hareket etmezseniz, daha güçlü olmakla ilgili bir tutum içerisinde olmazsanız inanın, sizden daha güçlü firmalar türeyecek sizin ürettiğinizden daha ucuzunu ve daha kalitelisini üretecekler ve sizin ürününüzü almayacaklar. Başkalarının ürünlerini alacaklar. Sakın ola bir birinizle karşı karşıya gelmeyin. Omuz omuza verin, yan yana durun, birbirinize destek olun ve olmalısınız. Mutlak suretle sizlerle beraber olacağız. Yeter ki, siz güçlenin. Sizin güçlenmeniz bizim ve Türkiye’nin güçlenmesi anlamına geliyor. Biz Samsun’da kollektif iş üretmeyi veya çalışmayı bilmiyoruz veya beceremiyoruz. Biraz bu işe yoğunlaşmamız gerekiyor” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...