Samsun’a 1 Mayıs Uyarısı!

Pazar günü kutlanacak olan 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi Samsun’da bazı karşıt görüşler arasında yaşanan gerginliklerin ardından HDP İl Örgütü tarafından yapılan basın açıklaması,’provokasyon’ endişelerini artırdı.

Samsun’a 1 Mayıs Uyarısı!
Haber Tarihi: 29 Nisan 2016


Son 2 gündür İstiklal Caddesi üzerinde ‘laiklik’ ile ilgili yapılan basın açıklamasında karşıt görüşlüler arasında yaşanan ve 7 kişinin gözaltına alınmasıyla sonuçlanan olayların ardından, dün de HDP tarafından yapılan açıklama, 1 Mayıs öncesi gerginliği artırdı. HDP Samsun İl Başkanları, “Gönlü barıştan , emekten, demokrasiden, insanca yaşamdan yana olanları,dayanışmaya ,omuz omuza olmaya,direnişi büyütmeye çağırıyoruz” denilerek 1 Mayıs’ta meydanlara çıkma çağrısı yaptı. HDP’lilerin bu ‘açık’ daveti üzerine özellikle sosyal medyadan yapılan karşıt görüşlü çağrılar, 1 Mayıs öncesi endişeleri artırdı. Bir çok karşıt görüşten kişi ya da grup da, sosyal medyadan 1 Mayıs’ta HDP’lilere karşı ‘harekete geçme’ çağrısında bulundu.

EMNİYET UYARDI!

Öte yandan Emniyet yetkilileri, olası provokasyonlara karşı vatandaşları uyardı. 1 Mayıs’ta her türlü güvenlik önleminin alınacağını duyuran Emniyet, “Halkımızın her türlü provokasyon çabasına karşı sağduyulu olması büyük önem taşıyor” açıklamasında bulundu.

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...