Samsun’da 4 ilçeye 7 milyonluk yatırım!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi  (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Kavak, Havza, Ladik ve Asarcık ilçesine 1 yıl içinde 25 kilometre alt yapı yatırımı yaptıklarını bildirdi.

Samsun’da 4 ilçeye 7 milyonluk yatırım!
Haber Tarihi: 31 Mayıs 2017


Demircioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 40 yıldan beri maddi imkansızlıklar nedeniyle yenilenemeyen kanalizasyon şebeke hatlarının yenilendiğini belirtti.

Kavak, Havza, Ladik ve Asarcık ilçe merkezlerindeki altyapı çalışmalarına 7 milyon lira harcama yaptıklarına dikkat çeken Demircioğlu, şunları kaydetti:

“Bir yıl içinde Kavak, Havza, Ladik ve Asarcık, ilçe merkezindeki altyapı çalışmalarına 19 kilometre kanalizasyon ve 6 kilometre yağmur suyu olmak üzere toplam 25 kilometre altyapı yatırımı yapıldı. Ayrıca SASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler, bu ilçelerde altyapı çalışmalarına bu yıl da devam ediyor. Kavak ilçe merkezinde 5 kilometre kanalizasyon hattı ve 5 kilometre yağmur suyu hattı olmak üzere 10 kilometrelik altyapı şebeke hattı tamamlandı. Bu altyapı yatırımlarına 2 milyon lira harcama yapıldı. Havza ilçe merkezinde 7,5 kilometre kanalizasyon hattı ve 1 kilometre de yağmur suyu hattı olmak üzere 8,5 kilometre şebeke hattı döşendi. Ladik ilçe merkezinde 2016 yılında 5,4 kilometre kanalizasyon hattı döşendi. Ladik ilçe merkezinin kanalizasyon şebeke hattına, 1 milyon 500 bin lira harcama yapıldı. Asarcık ilçe merkezinde ise, 1,1 kilometre kanalizasyon hattı döşendi. İlçe merkezinde 1 milyon liralık altyapı yatırımı yapıldı. Asarcık ilçesinin merkezinde kanalizasyon hattının yüzde 90’nı SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan proje ile yenilendi.”

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...