Samsun’da ‘Bebek Cinayeti Davası’: Babamı öldürecekler!..

Samsun’un Bafra İlçesi’nde ‘Bebek Cinayeti’ olarak bilinen dava, bir kez daha Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.

Samsun’da ‘Bebek Cinayeti Davası’: Babamı öldürecekler!..
Haber Tarihi: 30 Kasım 2016


Bafra’nın Hacınabi Mahallesi’nde 23 Ağustos 2012 tarihinde, Arzu D. isimli kadın, ‘1 günlük bebeğini nevresimle boğarak öldürmek’le suçlandı. Yürekleri ürperten bu vahşi olay, Aile Sağlık Merkezi’nin araştırmasıyla ortaya çıktı. 21 yaşındaki genç kadına bebeği soruldu. Arzu D., bebeğinin öldüğünü ve Iğdır Köyü’ne defnettiklerini, ölüm ilanı yapılması gerektiğini bilmediğini belirtince şüpheleri üzerine çekti.

Bu ifade üzerine Aile Sağlık Merkezi yetkilileri olayı Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Savcılığın soruşturma başlatması üzerine Arzu D., Hacınabi Mahallesi Sönmez Çıkmazı’ndaki evinden alınarak sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Anne Arzu D., ilk başlarda çelişkili ifadeler verirken, tanıkların da ifadeleri sonunda olayı anlatmak zorunda kaldı.

ARKADAŞINDAN HAMİLE KALDI

Arzu D., Samsun’da çalıştığı günlerde tanıştığı ve arkadaşlık yaptığı Sinan Ç. isimli şahıstan hamile kaldı. Hamileliğini ailesinden gizledi ve 22 Ağustos 2012 tarihinde Bafra Devlet Hastanesi`nde sağlıklı bir kız çocuğu doğurdu. Bir gün sonra kendi isteği ile hastaneden ayrıldı. bir arkadaşının evine gitti. Arkadaşına biri ile evlendiğini kocasının cenazesi dolayısıyla gelemediğini ve bir süre evinde kalmak istediğini söyledi.

TAKSİDE BOĞDU, ÇÖPE ATTI!..

Arkadaşında bir akşam kaldıktan sonra ertesi gün akşam saatlerinde taksi çağırarak evden ayrıldı. Yolda taksi beklerken hastaneden aldığı nevresim ile bebeğini boğarak öldürdü ve taksi içinde bebeği poşete koydu. Hacınabi Mahallesi Hacıahmet Sokak`ta taksiden inen Arzu D., bebeğini çöp konteynırına attı.

MAHKEMEDE KARŞILIKLI SUÇLAMALAR

Sadece Bafra’da değil, tüm Samsun kamuoyunda infial yaratan ve ‘Bebek Cinayeti’ olarak bilinen dava, Yargıtay’ın ‘bozma’ kararının ardından Bafra Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün yeniden görülmeye başlandı. Son davada sanıklar bir kez daha birbirini suçladı. Sanıklardan Hasan A., sanık Arzu D.’nin babası olan Nasuh D.’nin Avukat Arif Ş. ile birlikte kendisine oyun oynadığını belirterek, “Nasuh D. benden para istedi. Bu olay kamera kayıtlarında var ve CD halinde mahkemeye sunuldu” dedi.

SANIK ANNE: BABAMI ÖLDÜRECEKLER!.. Sanıklardan Arzu D. ise suçlamaları kabul etmeyerek, “Bebeğim yaşıyor. Selami S. ve Hasan A. bana zamanı geldiğinde çocuğumu vereceklerini söyledi” iddiasında bulundu. Mahkeme heyetinin, ‘Çelişkili ifade veriyorsun’ sözüne karşılık Arzu D., “Beni ailemle tehdit ediyorlar. Babamı öldüreceklerini söylediler” yanıtını verdi.

Mahkeme heyeti, Arzu D., Hasan A. ile Selami S.’nin tutukluluk hallerinin devamına karar vererek davayı 27 Aralık 2016 tarihine erteledi. – Samsun Haber

SamsunHaber.tc

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...