REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun’da ‘Belediyelerle Yürüyoruz’ Yürüyüşü Yapılacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun’da ‘Belediyelerle Yürüyoruz’ Yürüyüşü Yapılacak
1.096
24 Nisan 2014 - 8:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Samsun’da

27 Nisan 2014 Pazar Günü saat 09.00’da Tütün İskelesi’nden Sevgi Cafe’ye yürüyüş gerçekleştirilecek. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Ertan Uzun, “Günümüzde toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yeter¬siz olması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamama¬sı ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri ol¬muştur. Fiziksel aktivite, her yaşta sağlığa yararlıdır. Bu nedenle yetişkinlerin haftanın 5 (beş) günü en az 30 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapması önerilmektedir. Egzersiz yapmak için zaman ya da başka koşullar nedeniyle imkan olmadığı düşünüldüğünde, gün içindeki zorunlu hareketler egzersize dönüştürülebilir. Örneğin; alışveriş merkezlerinde asansör ve yürüyen merdivenlerin kullanılmaması, merdivenlerin tercih edilmesi, otobüslerden erken inilmesi, çocuklarla beraber ebeveynlerin 20 kez zıplamaları, mobil telefon görüşmelerinde yürüyerek konuşmaların yapılması, televizyon kumandasının kullanılmaması, yakın mesafeler için araç kullanılmaması, çocukların dans ve sokak oyunları gibi aktivitelere teşvik edilmesi gün içinde yapılabilecek aktivitelerdir” dedi.
Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 2013 yılı içerisinde Toplum Sağlığı Merkezlerinde obezite danışma birimleri kurulduğu ve aile hekimleri tarafından yönlendirilen kişilere hizmet vermeye başlandığını hatırlatan Uzun, “Ayrıca yine bu program kapsamında her aile hekimine 81 adet olacak şekilde pedometre (adımsayar) dağıtımı yapılmış ve sağlık durumu uygun, takip edebilecekleri fazla kilolu (BKİ’si 25-30 kg/m2) ve birinci derece şişman (BKİ’si 30-34.9kg/m2) yetişkin bireylere verilmesi sağlanmıştır” diye konuştu.

“BELEDİYELERLE YÜRÜYORUZ”
Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 2014 yılının “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edildiği ifade eden Uzun, “Bu nedenle her ayın son Pazar günü tüm illerde Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından yürüyüş planlanmaktadır. Müdürlüğümüz tarafından koordine edilecek olan Nisan ayı ‘Belediyelerle Yürüyoruz’ temalı yürüyüş 27 Nisan 2014 Pazar Günü saat 09.00’da Samsun Tütün İskelesi’nden başlayıp Sevgi Cafe’de son bulacaktır. Tüm Samsun halkı ve sağlık çalışanlarını etkinliğimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.