Samsun’da bir ilk: Atakum Down Kafe hizmette!

Samsun’da Atakum Belediyesi tarafından Down Sendromlu çocuklara yönelik olarak hazırlanan Atakum Down Kafe Park, Bakan Çağatay Kılıç ve Bilal Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete girdi.

Samsun’da bir ilk: Atakum Down Kafe hizmette!
Haber Tarihi: 27 Mart 2017


Türkiye’de örneği az bulunan, Samsun’da ise ilk ve tek olan Atakum Belediyesi Down Kafe Park, Cumhuriyet Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üzerinde düzenlenen törenle hizmete girdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Bilal Erdoğan’ın da katıldığı açılış töreninde konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, şunları söyledi:

ishak21

‘LİDERİMİZ ERDOĞAN’IN YOLUNDA…’
“Bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın talebeleri olarak hizmetlerimize durmadan devam edeceğiz. Liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız düstur ve ahlak ile onun yapmış olduğu hizmetler yolunda, onun uygulamış olduğu özellikle dezavantajlı gruplara, vatandaşlarımıza yönelik açmış olduğu çığıra biz de yerel yönetimler olarak katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bugün de onlar için bbir adım atmış oluyoruz. Değerli onur konuğumuz Bilal Erdoğan beye ve sayın Bakanımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

ishak22

BİLAL ERDOĞAN: HAYIRLI OLSUN
İshak Taşçı’nın ardından konuşan Bilal Erdoğan ise, “Down sendromlu kardeşlerimiz dünyanın en mutlu, en iyimser insanları. Bu kadar sosyal olmalarına rağmen sosyalleşmelerinde zorlaştırıcı engellemelerin olmaması lazım. Bu anlamda Atakum Belediyesi’nin bu çalışması, bu konsepti çok güzel. İnşallah burası Atakum’un en popüler yeri olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Samsun’a, Atakum’a hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Son olarak söz alan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da, Atakumm Belediye Başkanı İshak Taşçı ve ekibine teşekkür ederek, “Bu güzel hizmet herkese hayırlı olsun” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...