Samsun’da bir ilk: Down Parkı!

Samsun’da Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, şehrin ilk Down Sendromlular Parkı’nı hizmete açacaklarının müjdesini verdi.

Samsun’da bir ilk: Down Parkı!
Haber Tarihi: 22 Mart 2017


Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi ile Varyant Özel Eğitim Kurumları işbirliği ile 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliği düzenlendi. Atakum Belediyesi Şehit Polis Demet Sezen Kres Ve Gündüz Bakim Evinde düzenlenen etkinliğe Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı ile çok sayıda davetli katıldı.

Çeşitli aktiviteler eşliğinde sürdürülen programda minikler, İshak Taşçı ile kutlama pastası kesti. Melek yüzlü çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Taşçı, aileleriyle uzun süre sohbet etti.

KEYİFLİ BİR GÜN
Down sendromu karşısında farkındalıklarının son derece yüksek olduğunu söyleyen İshak Taşçı, “Melek yüzlülerimiz olan yavrularımız, bizim için son derece kıymetli. Down sendromlulara verdiğimiz kıymeti her fırsatta ortaya koyuyoruz. 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde gerçekleştirilen bu etkinlik ile keyifli bir gün geçirmelerini istedik. Bu isteğimiz de fazlasıyla gerçek oldu” dedi.

CUMA GÜNÜ PARK AÇILIŞI
Samsun’un ilk Down Sendromlular Parkı’nı hizmete açmaya hazırlandıklarını ifade eden Başkan Taşçı, “24 Mart 2017 Cuma günü, Samsun’da bir ilke imza atacağız. Samsun’un ilk Down Sendromlular Parkı’nı hizmete açıyoruz. İçerisinde down sendromlu çocuklarımızın bütün sosyal ihtiyaçlarının olacağı bu park alanımız ile Atakum İlçesinde down sendromlular için önemli bir hizmet alanı oluşturmuş olacağız” diye konuştu.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...