Samsun’da DEAŞ Operasyonu: 3 gözaltı!

Samsun’da terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyonda Irak uyruklu 3 kişi gözaltına alındı.

Samsun’da DEAŞ Operasyonu: 3 gözaltı!
Haber Tarihi: 22 Şubat 2017


İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, çatışma bölgeleriyle irtibatlı şahısların eylem ve faaliyetlerini tespit ve deşifresine yönelik çalışma yürüttü. Bu doğrultuda, Abdulsattar Ali O’nun (30) daha önceki dönemlerde Irak’ın Bağdat, Musul, Kain ve el Ambar şehirlerinde DEAŞ terör örgütü içerisinde “savaşçı” olarak faaliyet gösterdiği belirlendi.

DEAŞ HÜKÜMLERİNE UYMAYANLARA CEZA
Maherhameed K’nin (46) daha önceki dönemlerde Irak’ta DEAŞ içerisinde faaliyet gösterdiği, DEAŞ adına şeriat hükümlerine uymayanlara verilecek cezaları belirlediği tespit edildi.
TERÖR ÖRGÜTÜNE BİAT ETTİ
İsmail I’nın ise (27) 2014-2015 yıllarında DEAŞ mensuplarının Irak’ın Telafer şehrine gelmesine müteakip terör örgütüne biat ettiği, örgüt içerisinde yaklaşık 2 yıl silahlı olarak faaliyet gösterdiği, örgüt Telafer şehrini kontrol altına aldıktan sonra arkadaşlarıyla Telafer’de DEAŞ adına halka şeriatı uygulama faaliyetlerinde bulunduğu, emirlerine uymayanları örgütün talimatları doğrultusunda cezalandırdıkları bilgisine ulaşıldı.

KAÇAK GELDİLER
Zanlıların kaçak yollarla Türkiye’ye geçerek Samsun’a geldiklerini belirleyen ekipler, İlkadım ilçesinde belirlenen 3 adrese operasyon düzenledi. Operasyonda Irak uyruklu 3 şüpheli gözaltına alındı. İkametlerde arama yapan ekipler, zanlıların cep telefonlarına el koydu.

Şüpheliler, emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...