Samsun’da esrarengiz hayvan ölümleri!

Bafra Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Sorumlu Veteriner Hekimi Oğuz, ilçede kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenen sokak hayvanlarının Merkezin yakınına atıldığını söyledi.

Samsun’da esrarengiz hayvan ölümleri!
Haber Tarihi: 26 Ocak 2017


Oğuz, son zamanlarda, Merkezin yakınına, telef olmuş 20 sokak hayvanının bırakıldığını, yaptıkları incelemede bu hayvanların zehirlenerek öldürülmüş olduğunu belirlediklerini ifade etti.

Bafra Belediyesinin, sokak hayvanlarını korumak için 2014 yılında ilçeye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni kazandırdığını hatırlatan Oğuz, ayda 400 sokak hayvanının kısırlaştırılarak, aşılarının yapıldığını anlattı.

Kısırlaştırma ve aşılamanın yanı sıra, hasta veya yaralı sokak hayvanlarının tedavisini de yaptıklarını söyleyen Oğuz, “Biz ilçemizdeki sokak hayvanlarından sorumluyuz. Onların gerekli aşılarını, iç dış parazitlerini, kısırlaştırmalarını, tedavilerini yapıyoruz. Ancak çevre ilçelerden de Büyükşehirin barınağına götürmeleri gerekirken sokak hayvanlarını getirip bizim merkezimizin yakınına bırakıyorlar.” dedi.

Son zamanlarda Merkezin yakınlarına farklı tarihlerde, zehirlenerek öldürülmüş 20 sokak hayvanı bırakıldığını ifade eden Oğuz, yaptıkları incelemede bu hayvanların zehirlenerek öldürülmüş olduğunu belirlediklerini, gerekli yerlere şikayetlerde bulunduklarını bildirdi.

Vatandaşlardan da kendilerine destek olmalarını isteyen Oğuz, “Vatandaşlarımızdan bizim isteğimiz, gece elinde bir poşetle, tavuk kemiği, tavuk eti atan kişileri iyi niyetli olduğuna inandıkları bile olsa tarafımıza bildirmeleri. Bafra Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi olarak bizler sokak hayvanlarını zehirleyenlerin peşindeyiz.” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...