Samsun’da Faciadan Kıl Payı Dönüldü

Samsun’un Bafra ilçesinde bir iş makinesinde çıkan yangın ucuz atlatıldı. Edinilen bilgiye göre, saat 21.00 sıralarındaDevlet Su İşleri (DSİ) Bafra Müdürlüğü bahçesinde yakıt tankları ve yakıt pompalarının yanında park halinde bulunan bir iş makinesi henüz nedeni bilinmeyen bir şekilde alev aldı. Alevlerin sardığı iş makinesinin lastiğinin büyük bir gürültüsüyle patlaması üzere yangını fark eden DSİ […]

Samsun’da Faciadan Kıl Payı Dönüldü
Haber Tarihi: 27 Nisan 2014


Samsun’un Bafra ilçesinde bir iş makinesinde çıkan yangın ucuz atlatıldı. Edinilen bilgiye göre, saat 21.00 sıralarındaDevlet Su İşleri (DSİ) Bafra Müdürlüğü bahçesinde yakıt tankları ve yakıt pompalarının yanında park halinde bulunan bir iş makinesi henüz nedeni bilinmeyen bir şekilde alev aldı. Alevlerin sardığı iş makinesinin lastiğinin büyük bir gürültüsüyle patlaması üzere yangını fark eden DSİ görevlileri durumu itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen Bafra Belediyesi İtfaiye ekipleri iş makinesindeki yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Park halinde bulunan araca zamanında müdahale edilmesi muhtemel bir faciayı önledi.

Yetkililer, “Zamanında müdahale edilmemiş olsaydı alevler yakıt tankları ve yakıt pompalarına sıçrayabilirdi. Zamanında müdahale büyük bir faciayı önledi” dedi. 

İlk belirlemeler göre, park halindeki iş makinesinde çıkan yangının elektrik kontağından kaynaklandığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

samsun-facia2 samsun-facia3

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...