Samsun’da FETÖ mahkemesi… Avukat kriz çıkardı!

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesince Cumhuriyet Savcısı İsa Fidan Konferans Salonu’nda görülen FETÖ davasının ikinci celsesinde telefon krizi çıktı.

Samsun’da FETÖ mahkemesi… Avukat kriz çıkardı!
Haber Tarihi: 20 Ocak 2017


Samsun’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 37’si tutuklu 74 sanığın yargılanmasının 2. celsesinde mahkeme salonunda telefon krizi çıktı.

AVUKAT SANIKLARA TELEFON VERMEK İSTEDİ!
Mahkeme heyeti duruşmanın ilk günü sonunda duruşmaya cep telefonuyla girilmesinin yasaklandığını belirtmesinin ardından duruşmanın ikinci gününde tutuksuz 2 sanığın avukatı A.B.Ö. duruşma salonuna cep telefonu sokup müvekkili H.İ.K’ya verdiği sırada salonda görevli polis memurları olayı görüp avukatı uyardı.

POLİS TUTANAK TUTTU!
Uyarının ardından aynı avukat bu kez de diğer tutuksuz sanık A.İ.Ö’nün duruşmayı takip etmeye gelen kızı M.B.Ö’ye duruşma salonunda cep telefonu verirken görevli polisler tarafından fark edildi. Avukat hakkında tutanak tutularak mahkemeye sunulmasının ardından mahkeme başkanı olayı kayda geçirdi.

AVUKAT İÇİN SORUŞTURMA TALEBİ
Avukat ise savunmasında müvekkilinin kızının cep telefonunu kendisine emanet olarak bıraktığını daha sonra kendisinin cep telefonunu iade ettiğini söyledi. Cumhuriyet savcısı ise baroya yazı yazılarak avukat hakkında disiplin soruşturması başlatılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, diğer sanıkların da ifadesi için duruşmaya yarın devam etmek üzere ara verdi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...