Samsun’da FETÖ operasyonu! AK Parti ilçe başkanı serbest bırakıldı…

FETÖ soruşturması kapsamında gözlatına alınan AK Parti Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Samsun’da FETÖ operasyonu! AK Parti ilçe başkanı serbest bırakıldı…
Haber Tarihi: 9 Eylül 2016


Samsun’da FETÖ/PDY kapsamında sürdürülen soruşturmada ifade için gözaltına alınan AK Parti İlçe Başkanı Fikret Baştan ve Teşkilat Başkanı Kamil Yenice, Murat Topaloğlu ve Refik Başoğlu Cumhuriyet Savcısı’nın ifadelerini almalarının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme şüphelileri adli kontrol şartıyla şahısları serbest bıraktı.

‘ÜLKEMİN HİZMETKARI OLMAKTAN GURUR DUYACAĞIM’

Duruşma sonrası açıklama yapan Ak Parti Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, “On beş yıl önce partimizin kurucusu olarak on yıldır da ilçe başkanlığını şerefle yürüttüğüm davamızın hiçbir safhasında ülkeme partime leke sürecek bir davranışta bulunmadım. Darbe gecesi ve devamında sabahlara kadar sokaklarda, meydanlarda güzel ülkemin varlığı birliği için canım pahasına mücadele ettim. Tanıyanlar bilir yoksulun fakirin muhtacın yanında olmanın vatanımı çok sevmemin haricinde hiçbir eylemimiz olamaz. Bu cennet vatan için bedel ödemem isteniyorsa her türlü bedeli ödemeye hazırım. Söz konusu vatan olduğunda gerisi teferruat anlayışını ilke edinen bir insan olarak bugün olduğu gibi bundan sonra da ülkem, partim ve vatandaşlarımın hizmetkârı olmaktan gurur duyacağım.” diye konuştu.

SamsunHaber.TC

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...