Samsun’da Köylüler Yabancı Bir Kişiyi PKK’lı Zannettiler! Bakın Kim Çıktı?

Samsun’un Canik ilçesinde köylüler, PKK’lı zannettikleri bir Iraklı mülteciyi tüfekle yakalayarak jandarmaya teslim ettiler. Canik ilçesine bağlı Düzören Mahallesi’nde fındık toplayan vatandaşlar, daha önce mahallelerinde hiç görmedikleri bir yabancıyı, ellerine aldıkları av tüfekleriyle yakaladılar. Köylüler başına tüfek doğrultarak beklettikleri ve terörist zannettikleri şahsı olay yerine çağırdıkları jandarmaya teslim ettiler. Jandarma tarafından yapılan araştırmada şahsın PKK’lı […]

Samsun’da Köylüler Yabancı Bir Kişiyi PKK’lı Zannettiler! Bakın Kim Çıktı?
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2015


Samsun’un Canik ilçesinde köylüler, PKK’lı zannettikleri bir Iraklı mülteciyi tüfekle yakalayarak jandarmaya teslim ettiler.

Canik ilçesine bağlı Düzören Mahallesi’nde fındık toplayan vatandaşlar, daha önce mahallelerinde hiç görmedikleri bir yabancıyı, ellerine aldıkları av tüfekleriyle yakaladılar. Köylüler başına tüfek doğrultarak beklettikleri ve terörist zannettikleri şahsı olay yerine çağırdıkları jandarmaya teslim ettiler. Jandarma tarafından yapılan araştırmada şahsın PKK’lı olmadığı ve Iraklı mülteci olduğu belirlendi.

Olayın fotoğrafı sosyal medyada yayımlandı. Tıklanma rekorları kıran ilginç fotoğraf gündem oluşturdu. Herkesin paylaştığı ve yorum yaptığı fotoğraf ‘Karadeniz’de PKK’lının yakalandığı’ ifadeleriyle paylaşıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Düzören Mahallesi Muhtarı Fahri Yılmaz, “Fındık bahçesinde çalışan vatandaşlar fındık toplarken bir şüpheli şahıs gördüler. Orman yolunda yürüyen bu adamın durumundan rahatsız oldular. Bana haber verdiler. Mahallelilerle beraber şüpheli adamın yanına gittik ve bir şekilde bu adamı etkisiz hale getirdik. Daha sonrasında jandarmaya haber vererek yakaladığımız şüpheliyi güvenlik güçlerine teslim ettik. Jandarma gelene kadar adamla konuşmaya çalıştık ama başaramadık” dedi.

Samsun'da Köylüler Yabancı Bir Kişiyi PKK'lı Zannettiler! Bakın Kim Çıktı?

“Burası köy, dağ başı. Vatandaş şüpheli bir adam olduğu haberini duyunca evden tüfeğini aldığı gibi olay yerine adamı yakalamak için geldi” bilgisini veren Muhtar Yılmaz, şöyle konuştu: “Sonuçta adamı yakaladık. Ben konuşturmaya çalıştım ama beceremedim. Kağıda Arapça yazarak kendisiyle iletişim kurmaya çalıştım ama bir türlü cevap alamadım. Biz adamı jandarmaya teslim ettikten sonra savaştan kaçan bir mülteci olduğu haberini aldık. Bu adam daha önceden mahallemizde hiç gözükmemişti. Bizim bölgede herkes birbirini tanır. Böyle bir haber gelince de vatandaşlarda bu arkadaşı av tüfekleriyle ablukaya aldılar ve jandarmanın gelmesini beklediler. Olay bu şekilde gerçekleşti.”

Iraklı olduğu öğrenilen mülteci, jandarmada ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...