Samsun’da, minik yüreklerde ‘Öğretmen’ sevgisi!.. 

Samsun’da, Hacı Şükriye Işık Anaokulu öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı.

Samsun’da, minik yüreklerde ‘Öğretmen’ sevgisi!.. 
Haber Tarihi: 24 Kasım 2016


Samsun İlkadım İlçesi Hacı Şükriye Işık Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü okulun etkinlik salonunda gerçekleştirilen törenle kutladı.

ÖĞRETMENLİK YAŞAM TARZIMIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende kısa bir konuşma yapan Hacı Şükriye Işık Anaokulu Müdürü Esma Hatip, yaptığı konuşmada, “Yalnızca mesleki kimliğimiz değil yaşam tarzımıza dönüşmüş öğretmenlik mesleğinin yılda bir kez daha olsa hatırlanmasının mutluluğu ile buradayız” dedi.

anaokulu2_3

EN BÜYÜK MUTLULUK

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan okul öğretmenlerinden Merve Ak, “Öğretmenlik, bir bahar güneşi gibidir. Nasıl can verirse güneş, havaya, suya, toprağa, kışın ayazında donmuş doğaya Öğretmende öyle can verir bir topluma. Bir öğretmen için sınıftaki her bir öğrenci gelecektir. Her öğrencisi öğretmenin ülkesinin geleceği için ektiği bir umut çiçeğidir. Sevgili öğrenciler, biliniz ki sizler eğitim sisteminin vazgeçilmez unsurlarısınız. Herşey sizler için. Bizim için en büyük mutluluk sizleri en güzel şekilde yetiştirebilmek ve vatana millete hayırlı kişiler olduğunuzu görebilmektir. Bu vesile ile Vatanımızın kurtarıcısı ve modern eğitim sistemimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurun saygı ile eğiliyor, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” diye konuştu.

anaokulu1_3

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ÖĞRETMENLERİNE ÇİÇEK

Minik öğrencilerin öğretmenleri için okuduğu şiirlerle ve şarkılarla devam eden programın sonunda Gülen yüzler, Minik Kalpler, Kelebekler, Yıldızlar, Arılar ve Melekler sınıfı öğrencileri öğretmöenlerine çiçek verd

 

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...