REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun’da Öğretmenler İş Bıraktı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun’da Öğretmenler İş Bıraktı
1.566
24 Eylül 2014 - 17:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun’da çeşitli sendikalara üye eğitimciler, eğitimin ve eğitimcilerin sorunları ile müdür atamalarına tepki göstermek için 1 günlük iş bırakarak valiliğe yürüdü.

DSİ 7. Bölge Müdürlüğü önünde toplanan öğretmenler İstiklal Caddesi üzerinden Samsun Valiliği’ne kadar yürüyerek burada bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Öğretmenlere uygulanmak istenen rotasyona ‘hayır’ demek için alanlarda olduğunu belirten Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, “MEB Yasası ve akabinde çıkarılan Yönetici Atama Yönetmeliği ile okulları hallaç pamuğu gibi dağıttılar. Görev süresi uzatılacak müdürleri kendilerine biat edenlerden, ideolojisi ve siyasi duruşu iktidara yakın olanlardan seçtiler. Son çıkarılan Torba Kanun’la öğretmenlere il içimi, il dışımı olacağı belli olmayan rotasyon uygulaması kanunlaşmıştır. Dünyanın bütün modern ülkelerinde atık çağ dışı bir model olarak görülen bu uygulama ülkemizde uygulanmak istenmektedir. Bundan önceki MEB uygulamalarına bakıldığında öğretmenlerin aile bütünlüklerine bakılmaksızın darmaduman edeceği anlaşılan rotasyon uygulamasına karşı mücadelemiz her alanda devam edecektir” dedi.

Eğitimde zorunlu rotasyonun olmaması gerektiğini ifade eden Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı İsmail Yavuz ile Eğitim – İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, “Bugün öğretmenlerimiz rotasyon tehdidiyle karşı karşıyadır. Yaşamlarını zor koşullara rağmen sürdürmekte olan öğretmenlerimizi yerlerinden ve okullarından koparacak yeni bir düzenleme getirilmektedir. Rotasyonun amacı eğitimin kalitesini artırmak olamaz. Bu aynı zamanda öğretmenlerimizi emekliliğe zorlayarak sefalet emekli maaşlarıyla baş başa bırakmaktır. Emeklilikte sefalete ve rotasyona hayır demek için alanlardayız” diye konuştular.

Yapılan basın açıklamalarının ardından sendika başkanları Valilik binası önüne siyah çelenk bırakarak sessizce dağıldılar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.