REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun’da Öğretmenlere Yapılan Ayıp

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun’da Öğretmenlere Yapılan Ayıp
2.158
20 Şubat 2014 - 13:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tahsin Nas, Çarşamba İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci Yurdu’nda öğretmenler ve okul müdürleri ile bir araya gelmesi sırasında Tahsin Nas’ın bir masada otururken birçok okul müdürü ve öğretmenin yerde bağdaş kurarak toplantıya katılması tepkiyle karşılandı.

Tahsin Nas, Çarşamba İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci Yurdu’nda öğretmenler ve okul müdürleri ile bir araya geldi. Ziyaretlerinden dolayı Tahsin Nas’a teşekkürlerini sunan Çarşamba İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Özdemir, “Türkiye’nin her zaman İmam Hatip Liselerine ihtiyacı olmuştur. Bu liselerde mükemmel insanlar yetişmiştir. Bugünde bu misyon, bu görev bizim. İmam Hatiplerin azimli, gayretli, fedakar yöneticilere ihtiyacı var. Burada toplanmamıza vesilesi olan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Nas’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Nas ise yaptığı konuşmada, idareci meslektaşlarına ve öğretmenlere seslendi. Nas, “Çok önceden planladığımız, birlikte bir araya gelip özellikle İmam Hatip Liselerinde, İmam Hatip Ortaokullarında, son 2 yıllık süreçte artan taleplerin gelecek yıllara doğru yansımalarını daha geliştirerek, nasıl arttırabiliriz, bununla ilgili karşılaştığımız sorunlar, bu sorunlar içerisinde kendi bünyemizde Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce çözüm önerilerini görüşüp, değerlendirme toplantısı düşünüyoruz. Okul müdürlerimizden kendi kurumları ile ilgili sorunları değerlendirmenizi ve sizlerden rapor halinde vermenizi isteyeceğim” diye konuştu.

Tahsin Nas, İmam Hatip Liselerine rağbetin arttığını dile getirdi. Öğrenci sayısının artmasıyla sıkıntı yaşanmaması için her türlü önlem alacaklarını dile getiren Nas, “Milli Eğitim Bakanlığımız son 2 yıllık süreç içerisinde 652 sayılı Kanun’a göre, İmam Hatip Orta Okullarında yoğun bir talep var. Şu andaSamsun genelinde İmam Hatip Orta Okullarımıza yaklaşık 12 bin öğrenci kayıtlı ve öğretim görüyor.Samsun olarak gelecek 2 yıla hazır mıyız? Bu rakamlarımızı daha da yükselterek öğrencilerimizin ve velilerimizin bize getirdiği taleplere daha iyi cevap vermek için yapmamız gerekenler neler bunları sizlerle paylaşacağım. Biz okullarımızı ne kadar çoğaltsak bile öğrencilerimizin ve velilerimizin isteklerine uygun hizmet verecek öğretmenler yetiştirememişsek, o zaman bu okullarımızın varlığındaki beklenen gayeye ulaşmış olamayacağız. Bu nedenle aynı zamanda öğretmen kalitesinin artırılması hususuna değinmek istiyorum. Özellikle var olan öğrenci potansiyelini çok iyi değerlendirip, geleceğe çok iyi hazırlamamız gerekiyor. Bunun içinde müdür ve öğretmen arkadaşlarımız bizlere çok yardımcı olacaklar. Meslek dersi öğretmenleri başta olmak üzere, tüm derslere giren öğretmenlerin aynı hedef ve ideallere odaklanmış olması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından slayt gösterisi yapıldı. Toplantıya Çarşamba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Atar, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.