Samsun’da Olaylı Yıkım

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde belediyenin kaçak ve ruhsatsız evi yıkmak istemesi üzerine direnen vatandaşlar olay çıkarttı. İlçenin Yörükler Mahallesi Fener mevkisinde Ayhan T.’ye ait inşaat halinde bulunan ev Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaçak ve ruhsatsız olduğu için yıkılmak istendi. Ancak, çok sayıda vatandaş yıkım ekiplerine engel olmak istediler. Daha önce kendilerine tebligat yapılmasına rağmen […]

Samsun’da Olaylı Yıkım
Haber Tarihi: 30 Eylül 2015


Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde belediyenin kaçak ve ruhsatsız evi yıkmak istemesi üzerine direnen vatandaşlar olay çıkarttı.

İlçenin Yörükler Mahallesi Fener mevkisinde Ayhan T.’ye ait inşaat halinde bulunan ev Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaçak ve ruhsatsız olduğu için yıkılmak istendi.

Samsun'da Olaylı Yıkım

Ancak, çok sayıda vatandaş yıkım ekiplerine engel olmak istediler.

Samsun'da Olaylı Yıkım

Daha önce kendilerine tebligat yapılmasına rağmen hukuki süreç başlattıklarını söyleyen bina sahibi ve yakınları 10 gün süre istedi.

Samsun'da Olaylı Yıkım

Jandarma vatandaşları ikna etmek için yaklaşık 6 saat çaba sarf etti. Yapılan ikaz ve uyarılara rağmen vatandaşlar direnip yıkıma engel olmak isteyince jandarma olaya müdahale etti, eve yıkım yapılacak olan binanın etrafını boşaltmak istedi.

Samsun'da Olaylı Yıkım

Jandarmanın vatandaşları uzaklaştırma girişi sırasında ev sahibi Ayhan T., kendini eve kilitledi.

Samsun'da Olaylı Yıkım

Görevliler Ayhan T. ile pencereden görüşerek ikna edip evden dışarı çıkarttı.

Samsun'da Olaylı Yıkım

Yıkım daha sonra görevliler tarafından gerçekleştirilirken, Yörükler Mahallesi Kuş Cenneti bölgesinde bulunan kaçak ve ruhsatsız 242 binanın da önümüzde günlerde yıkılacağı öğrenildi.

Samsun'da Olaylı Yıkım

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...