Samsun’da otomobil tarayan zanlılara ceza yağdı!

Samsun’da 2 kişinin silahla yaralanmasıyla ilgili 10 sanıktan 9’una hapis cezası verildi.

Samsun’da otomobil tarayan zanlılara ceza yağdı!
Haber Tarihi: 11 Kasım 2016


Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya silahla yaralama suçundan tutuklu yargılanan Selçuk A. (34), Serkan K. (34), Abdulbaki B. (22), Recep G. (33), Aykut B. (21), Muhammet K. (20) ve B.A. (17) ile başka suçtan tutuklu olan Mesut G. (23) ile Mikail Y. (36), Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla tutuklu bulundukları cezaevlerinden katıldı. Tutuksuz yargılanan müşteki sanık Ersin T. (34) ise duruşmaya gelmedi.

Birinin yaşının 18’den küçük olması nedeniyle kapalı yapılan duruşmada sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Abdulbaki B, Aykut B, Mesut G, Muhammet K, Recep G. Selçuk A. ve Serkan K’ye, Ayhan S’ye karşı “iştirak halinde kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 11 yıl 8 ay 12’şer gün, Ersin T’ye karşı da “iştirak halinde olası kast ile yaralama” suçundan 1 yıl 9 ay 18 gün hapis cezası verdi.

Heyet, sanıklardan Muhammet K’nın “vahim nitelikte silah taşıma” suçundan 5 yıl 4 ay 24 gün hapis ile 10 bin 800 lira adli para cezasına, Selçuk A’nın da aynı suçtan 4 yıl 6 ay hapis ve 9 bin lira adli para cezasına çarptırılmasına hükmederken, Abdulbaki B, Mesut G. ve Aykut B’ye “ruhsatsız silah bulundurma” suçundan 10 ay 24 gün hapis cezası ile 540’ar lira adli para cezası verdi.

Sanıklardan B.A’yı Ayhan S’ye karşı “iştirak halinde kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 7 yıl 2 ay 20 gün, Ersin T’ye karşı “iştirak halinde olası kast ile yaralama” suçundan 1 yıl 1 ay 10 gün, “ruhsatsız silah bulundurma” suçundan da 6 ay 20 gün hapis ve 320 lira adli para cezasına çarptıran mahkeme heyeti, daha sonra “ruhsatsız silah bulundurma” suçundan aldığı cezanın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Ersin T’yi “ruhsatsız silah bulundurma” suçundan 10 ay hapis ve 500 lira adli para cezasına çarptıran heyet, daha sonra bu sanığın cezasını erteledi.

Heyet, sanıklardan Mikail Y’nin, hakkında ise somut delil bulunmadığından beraatına hükmetti.

Samsun’da 8 Kasım 2015’te Kadifekale Mahallesi Kadife Sokağı’nda bir otomobile ateş edilmesi sonucu yaralanan Ayhan S. ve Engin T. başka bir araçla hastaneye götürülürken, bu araca da Kıran Mahallesi’nde ateş açılmıştı.

Olayla ilgili 10 sanık hakkında dava açılmıştı.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...