Samsun’da sağlık rezaleti… Ambulans beklerken öldü!..

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde kendisini yanlışlıkla vuran çiftçi, ilçedeki tek ambulansın arızalanması nedeniyle sevk edilemedi. Çiftçi, Çarşamba’dan gelen ambulansı beklerken hayatını kaybetti.

Samsun’da sağlık rezaleti… Ambulans beklerken öldü!..
Haber Tarihi: 5 Eylül 2016


Salıpazarı İlçesi Kalfalı Mahallesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre, yaşayan ve arıcılık ile uğraşan Ayhan Küçük(43), arı kuşu diye tabir edilen kuşları kovanlardan uzaklaştırmak için kullandığı av tüfeği ile ateş açtı. Küçük, tüfeğin ateş alması sonucu kaza ile kendisini de vurdu.

İLÇENİN TEK AMBULANSI, ARIZALI!..

Yaralı Ayhan Küçük, kardeşi tarafından özel araç ile Salıpazarı Devlet Hastanesi’ne getirildi. Burada ilk müdahalesi yapılan Küçük’ün başka bir hastaneye sevkine karar verildi. Salıpazarı Devlet Hastanesi’ndeki tek ambulansın arızalı çıkması üzerine Çarşamba Devlet Hastanesi’nden ambulans istendi. Çarşamba’dan gelecek olan ambulans beklenirken Ayhan Küçük tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ÖFKELİ YAKINLARINI JANDARMA ÖNLEDİ!..

Küçük’ün vefatını duyan yakınları hastaneye akın ederken ambulansın arızalı çıkmasına büyük tepki gösterdi. “Koskoca ilçenin tek hastanesinde tek bir ambulans var, o da arızalı. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?” diyerek tepki gösteren Küçük’ün yakınlarına jandarma müdahale etti.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...