Samsun’da Tedavi Gören Üç Çeneli Buzağı Annesine Kavuştu

Ordu’nun Akkuş ilçesindeki Çökek köyünde, üç çeneli ve üç dilli doğan buzağının, tedavisinin ardından sağlığına kavuşması, sahibine büyük sevinç yaşattı.

Samsun’da Tedavi Gören Üç Çeneli Buzağı Annesine Kavuştu
Haber Tarihi: 29 Nisan 2016


Ordu’nun Akkuş ilçesindeki Çökek köyünde, çiftçilikle uğraşan Şahin Sevinç’in ineğinin yaklaşık bir ay önce doğurduğu üç çenesi ve üç dili olan buzağı, Hayvan Hastanesinde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Sahibi Sevinç’in köye geri getirdiği buzağı, annesine kavuştu.

aaa

Çiftçi Sevinç, yeni ameliyat olması nedeniyle buzağıya biberonla beslemeye devam ediyor.

Ameliyatı yapan OMÜ Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, buzağıya hayata tutunduğu için ”Hayati” adını verdiklerini belirterek, tedavi gördüğü bir ay süresince buzağının hastanenin maskotu haline geldiğini ifade etti.

“Köyüme büyük bir mutluluk ve sevinçle dönüyorum”

Hayvan Hastanesi’nin bahçesinde, öğrenciler ve hastane personelinden buzağısını teslim alan Şahin Sevinç, büyük şaşkınlık yaşadı.

Sevinç, ”Ordu’nun Akkuş ilçesinden buraya tedavi için getirirken hiç umudum yoktu ama yine de getirdim. Şimdi çok mutluyum. Hastanede buzağıya Hayati adını vermişler. Köyüme büyük bir mutluluk ve sevinçle dönüyorum.” diye konuştu.

Sevinç, çene ve dilinin zarar görmemesi için buzağıyı biberonla beslemeye devam ettiklerine işaret ederek bir süre sonra buzağının annesini emmeye başlayacağını kaydetti.

Haber Etiketleri: , , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...