Samsun’da teröre lanet yağdı!..

Samsun’da milletvekilleri, belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri İstanbul’da yapılan terör saldırısına karşı teröre tepki gösterdi.

Samsun’da teröre lanet yağdı!..
Haber Tarihi: 12 Aralık 2016


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İstanbul’da gerçekleşen ve 30’u polis 38 şehit, 14’ü yoğun bakımda 155 yaralının olduğu hain terör saldırısını kınadı.

ÇİĞDEM KARAASLAN: KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ…

Karaaslan, “Beşiktaş – Bursaspor karşılaşmasının hemen ardından taraftarlar tahliye olduktan sonra polislerimizin toplanma yerinde bomba yüklü bir araç patlatılıyor ve olay yerinde şehitlerimiz ve yaralılarımız oluyor. Bu olayın hemen ardından Maçka Parkı’nda yine bağlantılı olduğu düşünülen bir canlı bomba polisler tarafından fark edilmesinin ardından kendisini polislerin ortasında patlatıyor. Yüreğimizi yakan bu iki olayda 30’u polis 38 şehidimiz var. Aynı olaylarda 14’ü yoğun bakımda 155 yaralımız var. Dün akşamki saldırı ile terör bir kez daha karanlık yüzünü göstermiştir. Bu hain terör saldırısını gerçekleştirenleri lanetliyorum. Çok büyük bir acı ile karşı karşıyayız. Acımız büyük ama bu büyük acıyı da milletçe daha fazla kenetlenerek aşacağız. Bu saldırılar Türkiye’yi asla ve asla yolundan çeviremeyecektir. Ülke ve millet olarak, terörün ve onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Teröristlerin her türlü alçaklığına, kalleşliğine rağmen bu millet teröre karşı onurlu duruşunu koruyacak, güvenlik güçleriyle bu topraklarda terörizmin kökünü kazıyacaktır. Şehitlerimizin kanı asla ve asla yerde kalmayacaktır. Bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

ERHAN USTA: AĞIR ŞANTAJ VE SALDIRI

MHP Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, dün gece İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain saldırıyı lanetleyerek bir açıklama yaptı. Usta, “Ülkemizin güvenliği ağır şantaj ve saldırı altındadır. Ülkemizi istikrarsız ve belirsizliğe sokmayı hedefleyen, insanlıkla uzaktan yakından ilgisi olmayan hainler İstanbul Beşiktaş’ı kana bulamışlardır. Patlayan bombalar, yüreklerimiz kavuran şehit haberleri milletimizi derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Mevlid Kandili’ni idrak ettiğimiz bu günde milletimiz infial halindedir. Her türlü terör saldırısında, Türk milleti topyekun ayağa kalkarak terörü yenecek, terörizmin üstesinden gelecek kudret ve kuvvete sahiptir. Aziz milletimiz hıyanet ve husumet odaklarına karşı tek ses, tek nefes, tek bilektir. Ülkemiz, güney ve güneydoğudan terörün topraklarımıza kolaylıkla duhul ettiği bir konumda. Türkiye’mizin dört bir yanı canlı bombalarla kuşatılmış, teröre açık bir ülke haline getirilerek, teröristlerin çok rahat hareket edebileceği bir iklim oluşmuştur. Ülkemiz topraklarının bu kadar terör saldırılarına açık olmasının nedenleri çok ciddi olarak araştırılmalıdır. Hükümet geçici çözümlerle değil, kalıcı çözümlerle sonuca ulaşmak zorundadır. Bu ve benzeri olayları önüne geçilmesinin tedbirlerini derhal almak zorundadır. Hükümet olmanın sorumluluğu bunu gerektirir. Bu patlamayla ilgili olarak gerek siyasi gerekse bürokratik anlamda sorumluluğu bulunanların gereğini yerine getirmeleri gerekmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi terör ve terörizmle mücadelede milletiyle beraber, devletiyle yan yanadır” diye konuştu.

FUAT KÖKTAŞ: ASLA İZİN VERMEYİZ

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, dün gece İstanbul Beşiktaş‘ta yaşanan hain terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Köktaş, “Hayata, huzura, insanlığa düşman olduğunu karanlık ve kalleş yüzünü bir kez daha göstererek bomba patlatan düşman, hain, kalleş katilleri ve onun işbirlikçilerini şiddetle lanetliyorum. Terörün, her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin halini, bu sefer İstanbul’da gördük. Milletçe acımız çok büyüktür fakat bu büyük acıyı da yine milletçe daha çok birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek aşacağız, üstesinden geleceğiz. Ülkemiz ne zaman, geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa, cevabı hemen, terör örgütleri eliyle kan, can, vahşet, kaos olarak önümüze gelmektedir. Fakat bu saldırılar, bizim şevkimizi ve kararlılığımızı törpülemek yerine, tam tersine daha da keskinleştiriyor. Masum insanların canına kasteden katiller devlet ve milletimizin bütünlüğüne halel getiremeyecekler, Türkiye’yi demokrasi ve hukuk yolundan çeviremeyeceklerdir. Hükümetimiz ve emniyet birimlerimiz alçak saldırının aydınlanması ve faillerinin bulunması için bütün dikkatiyle teyakkuz halindedir. Canlarımıza kasteden alçak katiller ettiklerinin cevabını en ağır şekilde alacak ve aziz şehitlerimizin kanı yerde bırakmayacağız. Bizler, bu vatanı kanlarıyla sulayanların torunlarıyız. Asla hiçbir terör örgütünün veya işbirlikçilerinin, bölünmez bütünlüğümüze zarar verici faaliyetlerde bulunmasına izin vermeyeceğiz. K” dedi.

ERDOĞAN TOK: AYNI OYUN, AYNI SENARYO…

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İstanbul Beleştepe ve Maçka Parkı’nda yapılan bombalı saldırıdan derin üzüntü duyduğunu belirterek, terörü kin ve nefretle kınadı. Hainlerin her dönemde olduğu gibi yine sahneye çıktığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bugün Orta Doğu’da dünyanın bütün orduları, savaş uçakları, bu coğrafyaya ait olmayan tüm askerler avını bekleyen kurt gibi mazlum Müslüman topraklara gözünü dikmiş. Dün başkalarını kullanıyorlardı, şimdi PKK, PYD, DAEŞ, diye bir örgütü kullanıyorlar. Senaryo aynı, oyun aynı oyundur. Sadece oynattıkları piyonlar değişiyor. Sadece piyonların arkasındaki isimler değişiyor. İçeride faaliyet gösteren KCK, DHKP-C, THKPL-M ve paralel yapılanmalar gibi iç şer odakları, PYD, DAEŞ, Hizbullah, El-Kaide ve çok sayıda dış mihraklarla ortak hareket etmektedir. Aktörler değişse de, yüzyıllardır sahneye konulan oyun aynıdır. Bölgede güçlü bir Türkiye’nin önüne geçmek için terörize edilmiş taşeronlar kullanılmaktadır. Değişmeyen oyunun, sonu da aynı olacaktır. Türk Milleti bu terör odaklarını da ortadan kaldıracaktır. Son günlerde, terör olaylarının artmasıyla ülkemizde bilinçli olarak, büyük bir panik havası oluşturulmaya çalışılmaktadır. Türk milleti bu günlerle karşılaştırılamayacak kadar çok daha kötü günleri başarıyla atlatmayı bilmiştir” diye konuştu.

SAMSUN BAROSU: HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

İstanbul’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili açıklama yapan Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, “Türk milletinin huzuru, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı bir kez daha hedef alınmıştır. Bu aziz topraklar Ortadoğu bataklığına dönüştürülmek istenmektedir. Bu ve benzeri hainlikler karşısında millet olarak bir ve beraber olmak ve demokratik – hukuk devleti kuralları çerçevesinde kenetlenmekten başka çaremiz yoktur. Dolayısıyla milletin tüm fertlerine özellikle de sorumluluk makamındaki herkese görev düşmektedir. Herkes bu görev ve sorumluluk bilinciyle hareket etmek zorundadır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine sabır ve metanet diliyoruz. Teröre, teröriste, terörden medet uman ve nemalanan hainlere, birlik ve beraberliğimize tuzak kuranlara ve bunların arkasındaki tüm güçlere lanet olsun!” ifadelerinde bulundu.

GAZETECİLER CEMİYETİ: ŞİDDETLE KINIYORUZ

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı. Erdoğan, “İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen ve çevik kuvvet polislerimizi, sivil vatandaşlarımızı hedef alan bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu vatanın bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine gölge düşürmek isteyenlerin bu hedeflerine ulaşamayacakları aşikardır. Hayata ve huzura pusu kuran katiller devlet ve milletimizin bütünlüğüne halel getiremeyecekler, Türkiye’yi demokrasi ve hukuk yolundan çeviremeyeceklerdir. Her zorluğun üstesinden gelmeyi başarmış ve tüm dünyaya birlik ve beraberlik dersi vermiş Büyük Türk Milleti, bu zor günümüzde de yüksek sağduyu ve metanetini muhafaza edecek ve evlatlarını bağrına basacaktır. Bir kez daha bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyor, Mübarek Mevlid Kandili’ni idrak edeceğimiz bu kutlu ve hayırlı günde şehit olan çevik kuvvet polislerimize, sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımızı acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...