Samsun’da tutuklu ve hükümlüler sergi açtı

Samsun ve ilçelerindeki ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlülerin yaptıkları el işi ürünlerin yer aldığı ”Hep Birlikte Baharlı Günlere, Hükümlü ve Tutuklu El İşi ve Sanat Ürünleri Sergisi” açıldı.

Samsun’da tutuklu ve hükümlüler sergi açtı
Haber Tarihi: 28 Nisan 2016


Cumhuriyet Meydanı’ndaki serginin açılışında konuşma yapan Samsun Cezaevi Savcısı Tahsin Gürel, Samsun E Tipi Ceza İnfaz Kurumu, Bafra, Çarşamba, Vezirköprü ceza infaz kurumları veSamsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce ortak sergi açıldığını söyledi.

Sergide, kent genelindeki ceza infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlülere yönelik açılan kurslarda yapılan ürünlerin yer aldığını ifade eden Gürel, bu kursların hem meslek edindirmek hem de rehabilite amacıyla düzenlendiğini anlattı. Buradaki ürünlerin satışının da yapılacağını kaydeden Gürel, Samsun‘da ilk kez böyle bir sergi açıldığını ifade etti.

Açılışa Samsun Vali Yardımcıları Ali Galip Saral, Nuri Çobanoğlu, Mehmet Ali Kartekeli, Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekili Emrullah İskenderoğu, Samsun Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Denetimli Serbestlik Müdürü Canan Soğukpınar, Samsun T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Günay Başar ile vatandaşlar katıldı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da gezdiği serginin 3 gün açık kalacağı belirtildi.

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...