Samsun’daki Bu Kütüphane 24 Saat Hizmet Verecek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Merkez Kütüphanesi eğitim öğretim dönemlerinde hafta içi 24 saat hizmet verecek. Öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine, OMÜ Merkez Kütüphanesi’nde özel bir birim 24 saat boyunca açık olacak. Özellikle sınav haftalarında rahat ve sessiz bir ortamda ders çalışmak ve araştırma yapmak isteyen öğrenciler ve araştırmacılar bu uygulamayla ‘kütüphane kapanacak’ telaşı yaşamadan, sessiz ve […]

Samsun’daki Bu Kütüphane 24 Saat Hizmet Verecek
Haber Tarihi: 2 Ocak 2014


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Merkez Kütüphanesi eğitim öğretim dönemlerinde hafta içi 24 saat hizmet verecek. Öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine, OMÜ Merkez Kütüphanesi’nde özel bir birim 24 saat boyunca açık olacak. Özellikle sınav haftalarında rahat ve sessiz bir ortamda ders çalışmak ve araştırma yapmak isteyen öğrenciler ve araştırmacılar bu uygulamayla ‘kütüphane kapanacak’ telaşı yaşamadan, sessiz ve huzurlu bir ortamda çalışabilecekler. Birçok üniversitenin kütüphanesinde gerçekleştirilen söz konusu uygulamanın, OMÜ Merkez Kütüphanesi’nde de hayata geçmesi öğrenci ve akademisyenleri sevindirdi.

OMÜ’den yapılan açıklamada şöyle denildi: “Merkez Kütüphane bünyesindeki Multimedia Birimi’nin tadilat görerek genişletilmesiyle kullanıcılar hafta içi bu birimde yazıcıdan çıktı alabilecek, internet bağlantılı bilgisayarlardan ve kablosuz internet ağından yararlanabilecekler. Serbest çalışma mekanlarında ya da oturma gruplarında zaman geçirebilecek olan kullanıcılar, yiyecek içecek otomatı da bulunan ergonomik şartlardaki sıcak bir kütüphanede zaman sınırlaması olmaksızın çalışacaklar.”

Haber Etiketleri: , ,
Bu yazı için bir yorum yazılmış - Siz de düşüncelerinizi paylaşın
  1. okuyucu ( 28 Nisan 2015 )

    harika ben 11 yaşındayım kitaplara düşkünlüğüm çok fazla yakın bir zamanda bende bu kütüphaneye gidicem ondan sonra ise gazi caddesindeki kütüphaneye gidicem.ileride kitaplara karşı ilgimi seçiceğim meslekte de göstermek isterim.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...