REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsunlu Kadın Girişimciler Samsun Ekonomisinin Geleceğini Konuştu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsunlu Kadın Girişimciler Samsun Ekonomisinin Geleceğini Konuştu
1.365
08 Ekim 2013 - 21:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Girişimci Kadınlar Derneği (SAGİKAD) ‘Samsun Ekonomisinin Geleceği’ konulu konferans düzenledi. Özel bir işletmeye ait salonda yapılan konferansın açılış konuşmasını yapan SAGİKAD Başkanı Berrin Şenel, SAGİKAD olarak iş dünyasında bulunan kadınların küresel ekonomide daha etkin ve başarılı olabilmeleri için çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyledi.

Dernek olarak kadın girişimcilere yönelik eğitimler, seminler, konferansların yanı sıra yurt içi yurt dışı iş gezileri düzenliklerini hatırlatan Şenel, “SAGİKAD olarak Samsun’da iş dünyasında daha fazla kadın girişimcinin yer alması için çaba sarf ediyoruz. Amacımız toplum yarısını oluşturan kadınların iş dünyasında daha fazla yer almalarını sağlamak ve Samsunlu iş kadınlarını dünyaya açmak.” şeklinde konuştu.

SAGİKAD Başkanı Berrin Şenel’in ardından Canik Başarı Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Dinç Samsunlu kadın girişimcilere “Samsun Ekonomisinin Geleceği” konulu konferans verdi.

Samsun’un büyüme ve gelişme potansiyeline sahip bir kent olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Dinç, “Samsun önceliklerini belirleyip, kamu, özel sektör ve STK’lar elele verip bunu fiiliyata dökebilirlerse bölgesinin parlayan yıldızı olabilir.” dedi.

Samsun’un bölgenin merkezi olması yönünde avantajları olduğunun altını çizen Dinç, Samsun tıbbi ve cerrahi el aletleri ve sağlık yatırımlarında merkez konumunda olduğunu belirtti. 2011 yılında Türkiye’de hastanelere gelen yabancı hasta sayısının 156 bin olduğunun vurgulayan Dinç, “Bu rakam 2008 yılında ise 56 bindi. Yani 3 yılda 3 kat artış yaşandı. Samsun sağlık alanında ki potansiyelini kullanarak bu pastadan payını arttırabilme kapasitesine sahiptir.” diye konuştu.

Samsun’un turizm konusunda da önemli avantajlara sahip olduğunu; Ayvacık su sporları, Lâdik kış turizmi, Vezirköprü Kültür Turizmi ve Havza kaplıcaları gibi önemli turizm merkezleri bulundurduğunu söyledi.
Samsun’un bir başka avantajın da Doğu-Batı ve Kuzey-Güney ekseninde geçiş noktasında bulunması olduğu ifade eden Dinç, “Rusya ve Türki Cumhuriyetlere yakınlığı avantajdır. Üniversiteler, STK’lar bölge dillerine ağırlık vermeli, o ülke öğrencilerine öncelik ve avantaj sunulmalı.” şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Dinç, Samsun’da kamu ve STK’ların güç birliğinde Samsun’u Fuar ve Kongre Merkezi haline getirmelileri gerektiğini söyleyerek, tarım ve hayvancılığa verilen desteğin de artarak devam ettirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

SAGİKAD’a üye Mado firması sahibesi Şennur Keskin‘in sponsorluğunda Mado Atakum’da gerçekleştirilen konferansta, Samsun İşkadınları Derneği Başkanı Münevver Uğurlu, Ticaret Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dr. Gülay Atik, Kadınları Güçlendirme ve Destekleme Derneği Başkanı Sefa Öz ile derneğe katılan yeni üyeler de hazır bulundu.

Program sonunda SAGİKAD Başkanı Berrin Şenel tarafından Yrd. Doç. Dr. Ahmet Dinç’e teşekkür plaketi takdim edildi.

CİHAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.