Samsunlu KOBİ’lere KOSGEB’ten Müjde!

KOSGEB’in 2016 yılı içerisinde uygulamaya aldığı KOBİ destekleri kapsamında imalatçı KOBİ’lere “Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği” sağlanacağı bildirildi.

Samsunlu KOBİ’lere KOSGEB’ten Müjde!
Haber Tarihi: 19 Eylül 2016


KOSGEB Samsun İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, imalat sanayinde faaliyet gösteren, KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı ve KOBİ Beyannamesi onaylı işletmelerin krediye başvurabileceklerini aktardı.

Program kapsamında sıfır faizli olarak uygulanacak kredi üst limitinin 300 bin lira olacağını belirten Dursunoğlu, kredi faizinin tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını, kredi vadesinin ilk 6 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ayda ödeneceğini kaydetti.

2016 yılı makine teçhizat kredi faiz desteği için internet üzerinden http://kredi.kosgeb.gov.tr/ adresi kullanılarak başvuru yapılması gerektiğini vurgulayan Dursunoğlu, “Detaylı bilgi için işletmelerimiz 444 15 67 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirler ya da müdürlüğümüz ile irtibata geçebilirler. Samsun’un bu destekten azami derecede yararlanması için müdürlük olarak başvuruda bulunanlara her türlü desteği sağlamaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...