Samsunlu minikler Ramazan Sokağı’nda!

Samsun’da Atakum Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve binlerce Samsunlunun iftar ve sahur vakitleri arasında keyifle zaman geçirdiği Ramazan Sokağı, bu yıl da büyük ilgi görüyor.

Samsunlu minikler Ramazan Sokağı’nda!
Haber Tarihi: 31 Mayıs 2017


Atakum İlçesi’nde her Ramazan ayında kurulan tüm Samsunluların keyifle zaman geçirdiği Ramazan Sokağı, çeşitli etkinlikler, sahne gösterileri, çocuk oyunları ve alışveriş stantlarıyla, bu yıl da büyük ilgi görüyor. Özellikle çocukların yoğun ilgi gösterdiği Atakum Ramazan Sokağı’nda, aileler de birbirinden güzel etkinlikler eşliğinde eğlenceli akşamlar yaşıyor.

EFSANE HACİVAT-KARADENİZ
Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun efsaneleşmiş oyunlarının sahnelendiği Ramazan Sokağı’nda çocuklara yönelik gerçekleştirilen interaktif gösteriler, miniklere unutulmaz akşamlar yaşatıyor. Hacivat ve Karagöz başta olmak üzere bir çok gölge oyununun sahnelendiği, yarışmaların düzenlendiği alanda, iftar sonrasında başlayan etkinlikler, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürüyor.

BAŞKAN TAŞÇI’NIN MUTLULUĞU
Belediye Başkanı İshak Taşçı da, sokağa gelerek aileleri ve sevdikleriyle birlikte hoşça vakit geçirmek isteyen vatandaşlarla sohbet ediyor. Özellikle çocukların ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Başkan Taşçı, “Karadeniz Bölgesi’nin en kapsamlı Ramazan Sokağı’nı ilçemize kazandırdık. Ramazan ayı boyunca her akşam iftar ve sahur vakitleri arasında hizmet verecek sokağımızda, vatandaşlarımızla buluşmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...