Samsunlular dikkat! Cumhuriyet Meydanı kapalı

Samsun’da bugün gerçekleştirilecek olan KESK mitingi öncesi bir çok yol trafiğe kapatıldı, polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

Samsunlular dikkat! Cumhuriyet Meydanı kapalı
Haber Tarihi: 28 Mayıs 2016


Kamu Emekçileri Konfederasyonu(KESK), bugün Samsun’da geniş kapsamlı bir miting düzenliyor. KESK Dönem Sözcüsü Müşfik Veysel Erdoğan, “KESK bugün Türkiye’de 9 ilde bölgesel anlamda laik yaşam, laik eğitim ve iş güvencemize sahip çıkmak amacıyla miting düzenliyor” dedi.

BÖLGE İLLERDEN KATILIM

Erdoğan, konfederasyona ve üyelerine dönük olarak baskılara, sürgünlere karşı tepkilerini dile getirmek amacıyla bu mitingleri düzenlediklerini ifade ederken Van, Antalya ve Trabzon’da güvenlik nedeniyle mitinglerin iptal edildiğini hatırlattı. Samsun mitingine Amasya, Tokat, Sivas, Çorum, Kastamonu, Sinop ve Ordu illerinden katılım olacağını da söyleyen Müşfik Veysel Erdoğan, “Bugün bu mitingin oldukça çoşkulu ve heyecanlı geçmesini bekliyoruz. Umarım bu mitingde dile getirdiğimiz taleplerimiz, hassasiyetlerimiz bu konuda olan Türkiye’yi yönetme sorumluluğu taşıyanlar tarafından dikkate alınır ve sağduyuyla bunların çözümü yoluna gidilir. Biz KESK olarak dünden bugüne kadar nasıl Türkiye’de yaşanan olumsuzluklara karşı tepkilerimizi her zaman demokratik ve fiili meşru mücadelelerden aldığımız güçle dile getirdiysek bundan sonrada Türkiye’nin en etkili muhalif örgütü olarak bu sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” diye konuştu.

POLİSTEN SIKI ÖNLEMLER

Öte yandan, Ray Apartmanı önünden yürüyüşle başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda devam edecek mitingle ilgili polis geniş güvenlik önlemleri alındı. Başta Cumhuriyet Caddesi olmak üzere Cumhuriyet Meydanı ve civarındaki bir çok sokak ve cadde trafiğe kapatıldı.

kaynak:samsunhaber.tc

Haber: Uğur ÖZDEMİR
Fotoğraflar: Onur EROL

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...