Samsunlular dikkat! Kuvvetli geliyor…

Kar yağışının Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olması bekleniyor. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre Bölge genelinin çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği, Samsun’da kar yağışının yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının 2 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor. YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI Kar yağışının Samsun […]

Samsunlular dikkat! Kuvvetli geliyor…
Haber Tarihi: 31 Ocak 2017


Kar yağışının Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun olması bekleniyor.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre Bölge genelinin çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği, Samsun’da kar yağışının yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının 2 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI
Kar yağışının Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun (20cm ve üzeri) olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, Buzlanma ve don olayı, Çığ tehlikesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI
Bölgemizin kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde ise kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, zirai don vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

hava-durumu_5

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...