Samsunlular, yağmura ve kara dikkat!..

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Samsun ve çevrelerinde etkili olacak olan gök gürültülü sağanak yağışa karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Samsunlular, yağmura ve kara dikkat!..
Haber Tarihi: 29 Kasım 2016


Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde beklenen yağışların yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, zamanla Edirne, Kırklareli, Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun batısında yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, İç Ege, Batı Karadeniz ile Samsun, Amasya, Kırşehir, Kırıkkale çevrelerinde kuvvetli; İzmir, Aydın, Denizli çevreleri ve Isparta’nın güney ilçeleri, Burdur’un doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli; Antalya ve Muğla çevrelerinde aşırı olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

SAMSUN’DA İLÇELERE KAR YAĞACAK!..

Samsun’da sıcaklıkların yarından itibaren 15 derece birden düşeceği yağışların kıyıda yağmur şeklinde görüleceği iç kesimlerin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Samsun’un Asarcık, Havza, Kavak, Ladik Tekkeköy, Terme, Vezirköprü ilçelerinde yağışların kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

İŞTE SAMSUN’DA 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU

hava

hava2_1

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...