Samsunlulara ‘Tramvay’ eziyeti!..

Samsun’da raylı sistem Tekkeköy’e kadar ulaştı ancak vatandaşlar bu sabah tramvayların geç ve dolu gelmesi nedeniyle isyan etti.

Samsunlulara ‘Tramvay’ eziyeti!..
Haber Tarihi: 18 Ekim 2016


Samsun’da hafif raylı sistem dün itibariyle OMÜ – Tekkeköy arasında 31 kilometrelik güzergahta hizmet vermeye başladı. Raylı sistem hattının uzamasıyla birlikte tramvaylar duraklara geç ve dolu bir şekilde gelmeye başladı. Bu sabah Denizevleri Tramvay Durağı’nda bekleyerek, işlerine ve okullarına gitmek isteyen vatandaşlar, dolu gelen tramvaylara binemedikleri için isyan etti.

İŞÇİ İŞİNE, ÖĞRENCİ OKULUNA GEÇ KALDI!..

Sabah 08.00 – 08.30 saatleri arasında tramvay duraklarında yoğun bir kalabalık yaşandı. Durakta bekleyen vatandaşlar, tramvayların geç ve dolu geldiği için işlerine ve okullarına geç kaldı. Durumu güvenlik görevlilerine söyleyerek isyan eden vatandaşlar “Yarım saattir burada bekliyoruz. 3 – 4 tane tramvay geldi. Dolu olduğu için hiç birine binemedik. Şikayetimizi dile getirmek için bize bir numara verin arayıp söyleyelim” dedi.

Güvenlik görevlileri ise tramvayların Tekkeköy’e kadar gittiği için bu durumun yaşandığını ifade ederek, “Şimdilik yapacak bir şey yok. Bir sonraki tramvaylara binmeye çalışın” açıklamasını yapmakla yetindi.

tramvay3

tramvay4

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...