REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsunluluk Bilincini Saadet İle Getireceğiz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsunluluk Bilincini Saadet İle Getireceğiz
1.009
17 Şubat 2014 - 17:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Vural Samsun Demirciler Köyü Yardımlaşma Derneğini ziyaret ederek dernek yönetimiyle bir süre sohbet etti.

Vural burada Milli Görüş Belediyeciliğinden örnekler vererek Samsun’da da Milli Görüş belediyeciliğinin en güzel örneklerini sergileyeceklerini kaydetti.

Samsun’da Yönetim ve Hizmet alanını Mahalleye indirgeyerek ‘’Yerinden

Yönetim ‘’ anlayışını hakim kılacaklarını kaydeden Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Vural şöyle devam etti:

“Hizmet Kalitesini, özellikle temel hizmetleri tüm mahallelerde aynı oranda ve aynı zaman diliminde eşit ve adil bir şekilde yapabilmek için ‘’ Yerinden Tespit ‘’ uygulamasını başlatacağız. Belediye bütçesinin hizmet ve imkânlarının,  mahallelerin nüfus yoğunluğuna, arazi büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına göre dağıtılmasını sağlamak üzere “Yerinden Planlama” ilkesini uygulayacağız. Her mahallenin kendisine özel farklı ihtiyaçlarını ve sorunlarını önem ve öncelik sırasına göre doğru bir şekilde tespit edip çözüm projeleri oluşturacağız.

Yolsuzlukların önleneceğini, şeffaflığın siyasi ve ekonomik ilke olacağını, yoksulluğa sosyal destek sağlamakla yetinmeyip kaynak aktarılmasını sağlayacaklarını da sözlerine ekleyen Vural, “Güçlü ve etkin denetimle yerel yönetimi kontrol altında tutacağız. Farklılıkların barış içinde ve özgürce müzakere süreçlerine katılmasına kurumsal güvence sağlayacağız. Mahalleyi baskının değil özgürleşmenin mekanı yapmak için halkla birlikte siyaset ve çözüm üreterek bu çözümlerin birlikte uygulanması için ‘’Yerel Yönetim” anlayışında farklılık oluşturacağız” açıklamalarında bulundu.

 

YEREL YÖNETİMLER PROJELERİ

Halkı yönetmek için değil, Halka hizmeti ibadet sayan bir anlayışa hakim olduklarını ve Milli Görüş belediyeciliğinin proje kaynağı olduğuna da dikkat çeken Vural şöyle devam etti;

“Milli Görüş olarak Samsun’da yönetime gelirsek, sosyal doku rehabilitasyonu ile birlikte kente aidiyeti güçlendirerek Samsunluluk bilincini hakim kılacağız.

Kentsel bilginin serbest dolaşımını sağlayarak, Kentin kopuk parçalarını birleştirecek ve bilgi üreten ve üretime katılan mahalleyi canlandıracağız.

Tartışma, müzakere, mutabakat ve uzlaşmaya dayalı; karar süreçlerine tam katılım ve katkı odaklı bir yönetim anlayışı ile kentlerin o şehirde yaşayanlara ekonomik, siyasi ve toplumsal refah sunmasını amaçlayan ‘’Refah Kenti’’ modelini tesis edeceğiz.

Kentin sorunlarını genel bütçeye yük getirerek değil, kaynak bularak çözeceğiz.

Çatışma yerine diyalogu esas alan ‘’Barış ve Huzur Siyasetini hakim kılarak Kentin merkezini oluşturan kentliler ile çevresini oluşturan kentin yeni sakinleri arasındaki uyumu sağlayacak ‘’Uyumlu Kent Yönetimine‘’ geçiş yapacağız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.