Samsunspor’a büyük destek: 2 saatte 30 bin forma

Atakum Belediyesi’nin Samsunspor’a destek için düzenlediği ‘Bu Aşkın Kahramanı Sensin Samsunspor’ projesinin gala gecesinde 2 saatte 30 bin forma satıldı.

Samsunspor’a büyük destek: 2 saatte 30 bin forma
Haber Tarihi: 15 Şubat 2017


155 bin forma satarak Samsunspor’a 9 milyona yakın gelir elde etmeyi amaçlayan Atakum Belediyesi “Bu Aşkın Kahramanı Sensin Samsunspor” projesinin gala gecesi Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Binlerce Samsunsporseverin katıldığı geceye Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç telekonferans ile bağlandı.

akif-caYatay-kYlYc

BAKAN KILIÇ’TAN TELEKONFERANS

Samsunluların birlik ve beraberlik içerisinde olduğunda Samsunspor’un daha iyi yerlerde olacağını belirten Bakan Kılıç, “Organizasyon için emeği geçen başta Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu’ya ve yönetimine, tüm teknik heyet ve futbolcularımıza teşekkür ediyorum. Forma kampanyasına destek verecek olan tüm Samsunlu hemşehrilerime, Samsun sevdalılarına teşekkür ediyorum. Herkesin elini taşın altına koyması ve Samsunspor’un önümüzdeki dönemde daha iyi bir noktaya gelebilmesi için herkesin çaba sarf etmesi gerekir. Güzel şehrimizin takımına sahip çıkıp ümit ediyorum ki bundan sonraki tüm maçlarda stadyumu doldurarak takımımıza destek verecektir. Şehir, takımına sahip çıktığı zaman büyük başarılar elde edileceğini biliyoruz ve bunu daha önce gördük. Tüm spor camiasının, tüm futbol takımlarımızın başarılı olması için çalışıyoruz. Ama şehrimizin, memleketimizin takımının tabii ki bizim için ayrı bir yeri var. Benim bir hemşehriniz olarak sizlerden ricam stadyumları doldurarak takımınıza destek olmanız ve Samsunspor’un geçmişteki o parlak günlere tekrar dönmesi için çaba sarf etmeniz. İnanıyorum ki, Samsunlular el ele verdiklerinde, birlik ve beraberlik içinde olduklarında başarı gelecektir. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, Sayın Valimiz İbrahim Şahin, tüm belediye başkanlarımız, sivil toplum örgütleri. Samsunspor’a destek veren herkese canı gönülden teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. İnşallah gelecek dönemde büyük başarılara imza atacak Samsunspor ile hep beraber övüneceğiz. Herkesten elinden geldiğince şehrin takımına sahip çıkmalarını ve çaba sarf etmesini rica ediyorum” dedi.

TUTU: SAMSUNSPOR’A BÜYÜK KAZANÇ SAĞLAYACAK

Bakandan sonra söz alan Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu, “Samsun şehrinin takımına çok güzel sahip çıkıyor. Geçe sene eşya piyangosu 15 binde kalmıştı. Bu sene eşya piyangomuz bitmek üzere. Ondan 1-2 hafta sonra Atakum Belediyesi böyle güzel bir proje yaptı. Bu projede Samsunspor’a ekonomik anlamda büyük kazanç sağlayacak. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

HERKESİN SAMSUNSPOR’A SAHİP ÇIKMASI GEREKTİĞİNİ İFADE EDEN ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI İSHAK TAŞÇI, “BUGÜN BURADA, BU SALONU DOLDURAN KALABALIĞA BAKTIĞIMDA, SAMSUNLU OLMANIN ONURUNU, SAMSUNSPORLU OLMANIN GURURUNU BİR KEZ DAHA YAŞADIM. TARİHTEKİ MİSYONU İTİBARİYLE SAMSUN, KURTULAN DEĞİL KURTARAN ŞEHİR OLARAK ANILMIŞTIR. ŞİMDİ BİR KURTULUŞ MÜCADELESİNİ, DİRİLİŞ HAREKETİNİ DAHA HAYATA GEÇİRİYORUZ. KURULDUĞU GÜNDEN BU YANA ÜLKEMİZİN FUTBOLCU FABRİKASI OLARAK ADLANDIRILAN SAMSUNSPORUMUZ, ŞEHRİMİZİN EN ÖNEMLİ MARKALARININ BAŞINDA GELMEKTEDİR. BU MARKAYA SAHİP ÇIKMAK, BU ŞEHRE SEVDALI HERKESİN BOYUN BORCUDUR.SAMSUNSPORUMUZUN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU MADDİ SIKINTILAR, LİGDEKİ PERFORMANSA DA ETKİ ETMEKTEDİR. HAK ETTİĞİ YER OLAN SÜPER LİG’DE DÖNÜŞÜ, HEPİMİZİN ORTAK TEMENNİSİDİR. SAMSUNSPOR BİZLER İÇİN SADECE BİR FUTBOL TAKIMI DEĞİL, TARİFİ İMKANSIZ BİR SEVDA, BÜYÜK BİR AŞKTIR. ŞİMDİ BU BÜYÜK AŞKA SAHİP ÇIKMA, BİRBİRİMİZLE KUCAKLAŞMA VE TAKIMIMIZ İÇİN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMA ZAMANIDIR. SAMSUNLU OLMAK, SAMSUNSPORLU OLMAK BUNU GEREKTİRİR. ATAKUM BELEDİYESİ OLARAK BİZ BU NOKTADA, ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUKTAN DA HAREKETLE BU AŞKIN KAHRAMANI SENSİN KAMPANYASINI HAYATA GEÇİRİYORUZ. SAMSUNSPOR KULÜBÜMÜZÜN DE KATKILARIYLA BAŞLATTIĞIMIZ KAMPANYAMIZIN TANITIM KISMI, TÜRKİYE’NİN DİKKATİNİ ÇEKMİŞ, BAŞTA SAMSUN’DAKİ HEMŞEHRİLERİMİZ OLMAK ÜZERE 81 İLDEKİ SAMSUNLULARI TEK YÜREK HALİNE GETİRMİŞTİR” ŞEKLİNDE KONUŞTU. (ERDİ DEMÜR/SAMSUN-İHA)

TAŞÇI: ARMAYA SAHİP ÇIMAK BOYNUMUZUN BORCU!.. 

Herkesin Samsunspor’a sahip çıkması gerektiğini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bugün burada, bu salonu dolduran kalabalığa baktığımda, Samsunlu olmanın onurunu, Samsunsporlu olmanın gururunu bir kez daha yaşadım. Tarihteki misyonu itibariyle Samsun, kurtulan değil kurtaran şehir olarak anılmıştır. Şimdi bir Kurtuluş Mücadelesi’ni, diriliş hareketini daha hayata geçiriyoruz. Kurulduğu günden bu yana ülkemizin futbolcu fabrikası olarak adlandırılan Samsunsporumuz, şehrimizin en önemli markalarının başında gelmektedir. Bu markaya sahip çıkmak, bu şehre sevdalı herkesin boyun borcudur. Samsunsporumuz’un içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılar, ligdeki performansa da etki etmektedir. Hak ettiği yer olan Süper Lig’de dönüşü, hepimizin ortak temennisidir. Samsunspor bizler için sadece bir futbol takımı değil, tarifi imkansız bir sevda, büyük bir aşktır. Şimdi bu büyük aşka sahip çıkma, birbirimizle kucaklaşma ve takımımız için elimizi taşın altına koyma zamanıdır. Samsunlu olmak, Samsunsporlu olmak bunu gerektirir. Atakum Belediyesi olarak biz bu noktada, üzerimize düşen sorumluluktan da hareketle ‘Bu Aşkın Kahramanı Sensin’ kampanyasını hayata geçiriyoruz. Samsunspor Kulübümüzün de katkılarıyla başlattığımız kampanyamızın tanıtım kısmı, Türkiye’nin dikkatini çekmiş, başta Samsun’daki hemşehrilerimiz olmak üzere 81 ildeki Samsunluları tek yürek haline getirmiştir” şeklinde konuştu. Proje kapsamında 155 bin forma satmayı hedeflediklerini belirten Taşçı, “Bu özel akşamda, 14 Şubat Sevgililer Günü akşamında bizleri burada buluşturan büyük aşkın adı Samsunspor’dur. Şimdi Samsunsporumuz için bir şeyler yapma zamanıdır. Bu şehrin çocukları, bu şehrin takımına sahip çıkıyor. 155 bin formanın satışıyla kulübümüzün kasasına ciddi bir miktarda destek oluşturuyor. Kampanyaya sadece forma satışı olarak bakmayın. Bu kampanya, Samsunluları birlik ve beraberlik içerisinde olmaya, güç birliği yapmaya ve bu sayede Samsunsporumuzu hak ettiği yere ulaştırmamamıza katkı sağlıyor. Yarın! Çocuklarımız gururla bu akşamdan bahsedecek. Biz de gururla, ‘Evet, o akşam biz de oradaydık. Samsunsporumuza destek olduk’ diyeceğiz. Spor tarihi bu akşamı yazacak sevgili hemşehrilerim. Salonu dolduran kalabalığa şöyle bir bakıyorum. Bütün farklılıklarını, farklı düşüncelerini, dünya görüşlerini bir kenara itip, kendi şehrinin takımı için yürek birliği yapmış sizleri gördükçe daha da heyecanlanıyorum. Babasının elinden tutup gelmiş çocuklarımızı görüyorum. Tıpkı dün bize babalarımızın yaptığı gibi, ellerinden tutup çocuklarını bu sevdayla buluşturan babalara teşekkür ediyorum. Samsunspor bize babalarımızın mirasıdır. Bizim de çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras, yine Samsunspor sevgisidir” ifadelerini kullandı.

cigdem-karaaslan

KARAARSLAN: BU İŞİN KAHRAMANI SAMSUNSPOR TARAFTARIDIR
Başkan Taşçı’dan sonra söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan, “Karda kışta yağmurun altında takımına sahip çıkmak, kısılan sesine rağmen haykırmaktır. Taraftar olmak babasından öğrendiği bu sevgiyle çocuğunu büyütmektir. Taraftar olmak birbirini hiç tanımasa da hiç bilmese de ve belki bir daha hiç karşılaşmayacak olsa da binlerin tek yürek olma halidir. İşte Samsunspor’un vefakar, cefakar taraftarı olmak bunların hepsidir. Bugün bu salonu dolduran sizlerin kahramanlık hikayesidir. O nedenle bu aşkın kahramanı sizsiniz sevgili Samsunspor taraftarı. Bir takıma sevdalı olmak tek başına yetmez. Bunun işin ilk önce şehrine, ülkesine sevdalı olmak lazım. İşte sizler 15 Temmuz gecesinin karanlığını aydınlığa çevirirken bir ve tek yürek olmuşken oradaydınız, meydanlardaydınız. Yalnızca takımın başarısını istemek yetmez. Şehrin başarısı, ülkenin başarısı olmayınca bunlar tek başına bir şey ifade etmez. Bunun için herkesin tek yürek olması gerekir” dedi.

valii

VALİ ŞAHİN’DEN SÜPER LİG SİNYALİ
En son söz alan Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Samsunspor 2 sene Süper Lig’in kapısından döndü. Bu sene de öyle başarılar umuyorduk ama ekonomik sıkıntılar yüzünden zor günler geçirdik. Devre arasında çok iyi transferler yapıldı. Böyle desteklerle Samsunspor’a büyük ekonomik kazançlar elde edilecek. Bu sene değil ama seneye Samsunspor’u Süper Lig’e çıkmak için mücadele eden bir takım olarak göreceğiz” açıklamalarında bulundu.

Gecede Samsun Büyükşehir Belediyesi AK Parti’nin en uzak hedefi olan 2071’e ithafta bulunarak kampanyaya 2 bin 71 forma alarak destek sağladı. Gecede 2 saatte 30 bine yakın form satışı gerçekleşti. Proje ilerleyen günlerde de devam edecek. Gecenin kapanışı dev Samsunspor formasının yükseğe çekilmesiyle sonlandı.

samsunspor-gece-taraftar

 

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...