Şehitlikte bir devir son buldu!

Başbakan Binali Yıldırım, artık polis, asker, korucu, sivil şehitlerin ayrı ayrı şehitlikte değil aynı şehitlikte yan yana toprağa verileceklerini kaydetti.

Şehitlikte bir devir son buldu!
Haber Tarihi: 19 Eylül 2016


Memleketi Erzincan’da Gaziler Günü programına katılan Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz’da asker elbisesine bürünmüş alçak terör unsurlarına karşı milletin göğsünü siper ederek şehit olduğunu, gazi olduğunu söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım beraberindeki bakanlarla birlikte Erzincan’da düzenlenen 19 Eylül Gazileri Anma Günü etkinliklerine katıldı. Çelenk sunumunun ardından bir konuşma yapan Başbakan Yıldırım, Türk halkının cepheye giderken ‘ya şehit ol ya gazi ol’ duasıyla gönderildiğine vurgu yaparak, “Bugün yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zilini Milli Eğitim Bakanımız ve Ulaştırma Bakanımızla beraber Erzincan’da çalacağız. Bütün öğrencilerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Gazilik, şehitlikle eş değerdir. Cepheye giderken ya şehit ol ya gazi ol diye dualarla gönderiliriz. İkisi de birbirinden mukaddes bir vatan görevidir. Gaziler bizim baş tacımızdır. İnancımıza göre şehitler ölü değildir, diridir. Tarih boyunca bu toprakları bize vatan yapan kahramanca mücadele eden geleceğimizi istikbalimizi koruyan şehitlerimize, gazilerimize ne kadar şükretsek ne kadar onları baş tacı etsek azdır” diye konuştu.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...