Suat KILIÇ ve Metin BURMA atışması

Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ’ın bugün yaptığı açıklamalara, Atakum Belediye Başkanı Metin BURMA’dan cevap geldi… Atakum Gençlik Merkezi temel atma töreninde konuşan Suat KILIÇ, Atakum Belediye Başkanı Metin BURMA’ya göndermede bulunmuştu. Suat KILIÇ yaptığı açıklamada “Atakum’da yapımı devam eden olimpik yüzme havuzunun bugün ben isterdim ki açılışını yapayım. Ama birileri iş yapmak ister birileri […]

Suat KILIÇ ve Metin BURMA atışması
Haber Tarihi: 29 Mart 2013


Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ’ın bugün yaptığı açıklamalara, Atakum Belediye Başkanı Metin BURMA’dan cevap geldi… Atakum Gençlik Merkezi temel atma töreninde konuşan Suat KILIÇ, Atakum Belediye Başkanı Metin BURMA’ya göndermede bulunmuştu. Suat KILIÇ yaptığı açıklamada “Atakum’da yapımı devam eden olimpik yüzme havuzunun bugün ben isterdim ki açılışını yapayım. Ama birileri iş yapmak ister birileri kendi elindeki arsaları, yeşil alanları, otopark arazilerini satar ancak, devletin elindeki spor tesisi yapılacak diğer arazileri ve arsaları yeşil alan ya da park yapmaya kalkar. Bu yönetim mantığını ben anlamadım açıkçası. Bu ilçesinin yeşil alana, otoparka, park alanlarına ihtiyacı varsa o zaman mülkiyeti yerel yönetimde olan arazileri satmamak lazım. Yok eğer bunlara ihtiyaç yoksa diğer bakanlıkların kamu yatırımlarına da engel olmamak lazım. Bakın spor salonuna Atakum’da yer bulamadık. Ama İlkadım ile Atakum ilçesi arasındaki eğitim fakültesinin bahçesinde bitme aşamasına geldi. Gençlerimiz için tüm bunlar lazım.” diye konuştu.

Çok geçmeden Atakum Belediye Başkanı Metin BURMA’dan bu konuşmaya cevap geldi. Burma, olimpik yüzme havuzu için ilçede çok sayıda yer gösterdiğini ancak yatırımla ilgili bakanlığın kendisinin gösterdiği alanlara olumsuz yaklaştığını söyledi. Kendisinin, Atakum’a yapılacak hiç bir yatırıma karşı olmayacağını belirten Metin Burma, “Atakum benim çocuğum gibidir. Buraya gelecek hiçbir yatırıma karşı olmadım, olmamda. Ben onlara birçok yer gösterdim. Anlamadıysalar bir kez daha yer gösteririm” dedi.

Haber Etiketleri: ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...