Suriye’de Düşen Savaş Uçağını TSK Düşürdü

Başbakan Erdoğan Kocaeli mitinginde Suriye düşürülen savaş uçağının TSK tarafından düşürüldüğünü açıkladı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Suriye uçağını düşüren Türk Hava Kuvvetlerini ve komutanlarını tebrik etti. Başbakan Erdoğan Kocaeli mitinginden Suriye uçağının düşürülmesini değerlendirdi. Başbakan Erdoğan, “Bugün bir Suriye uçağı bizim hava sahamızı ihlal etti. F-16’lar kalktı ve Suriye uçağını […]

Suriye’de Düşen Savaş Uçağını TSK Düşürdü
Haber Tarihi: 23 Mart 2014
Haber Kategorisi: Güncel Haberler, Ulusal Haberler


Başbakan Erdoğan Kocaeli mitinginde Suriye düşürülen savaş uçağının TSK tarafından düşürüldüğünü açıkladı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Suriye uçağını düşüren Türk Hava Kuvvetlerini ve komutanlarını tebrik etti.

Başbakan Erdoğan Kocaeli mitinginden Suriye uçağının düşürülmesini değerlendirdi. Başbakan Erdoğan, “Bugün bir Suriye uçağı bizim hava sahamızı ihlal etti. F-16’lar kalktı ve Suriye uçağını vurdu. Sen benim hava sahamı ihlal edecek olursan tokadımız ağır olacak. Başta Genelkurmay başkanımız olmak üzere Hava Kuvvetlerini komutanlarımızı ve askerlerimi tebrik ediyorum. Mesele bu” dedi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan bir süre önce yapılan açıklamada, Suriye füze sisteminin bir Türk jetine tacizde bulunduğunu duyurmuştu.

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...